حداقل حقوق بازنشستگان ۴ میلیون و ۲۰۰
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  شنبه 06 آذر 1400
کد خبر : ۸۱۳۹۳۱
تاریخ انتشار : شنبه ۱۴ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۷:۰۷
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: حداقل حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی به ۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان رسید.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 مصطفی سالاری در نشستی خبری با بیان اینکه در مردادماه سال گذشته یک متناسب سازی انجام دادیم و سپس در مهرماه صندوق‌های بازنشستگی دیگر یک مرحله دیگر افزایش حقوق داشتند، گفت: بدین ترتیب فاصله حقوق بازنشستگان آن‌ها با تامین اجتماعی افزایش یافت و مطالبه به حقی صورت گرفت.
وی با اعلام اینکه پرداختی صندوق بازنشستگی کشوری در فروردین ۱۴۰۰ نسبت به اسفند 98، حدود ۱۳۰ درصد افزایش یافته است، گفت: ما تلاش کردیم مشابه آن‌ها افزایشی داشته باشیم و عدالتی برقرار شود.
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه نسبت به فروردین ۹۸ مجموع پرداختی ما به بازنشستگان ۶۸۰۰ میلیارد تومان بود که به بیش از ۱۵ هزار میلیارد تومان می‌رسد، گفت: همان حدود ۱۳۰ درصد افزایش را ما هم اعمال خواهیم کرد.

وی افزود: حداقلی بگیری که ۳۰ سال خدمت کرده است و حقوقش یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومان بوده است در فروردین جاری با احتساب یک همسر و دو فرزند حدود ۴ میلیون و ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار تومان دریافت خواهد کرد؛ برای کسانی که کمتر از ۳۰ سال خدمت دارند حقوقشان به تناسب کاهش و برای کسانی که بیش از ۳۰ سال خدمت کرده اند این رقم مقداری بیشتر است.
سالاری افزود: وصول منابع نیازمند کمک دولت است و انشالله کمبود و مشکلی در تامین منابع نخواهیم داشت.
به گفته وی این افزایش در فروردین در فیش حقوقی افراد لحاظ خواهد شد.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه در فروردین هرچه افزایش می‌یابد در فیش حقوقی فروردین خواهد آمد، گفت: آن یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان علی الحساب اسفندماه ربطی به فروردین ندارد و چیزی هم از حقوق بازنشستگان کسر نمی‌شود.
وی افزود: احتمالا تا فردا ورژن نهایی احکام را داشته باشیم و نهایتا از پس فردا امکان صدور فراهم است. همچنین واریز حقوق با زمانبندی معمول و مشابه ماه‌های گذشته پرداخت خواهد شد.
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۵.۹۹°    ۱۵.۹۹°