وارد خیز چهارم کرونا شده ایم
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  سه‌شنبه 06 مهر 1400
کد خبر : ۸۱۳۹۴۵
تاریخ انتشار : شنبه ۱۴ فروردين ۱۴۰۰ - ۲۳:۲۱
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا با بیان این که وارد پیک چهارم بیماری کرونا شده ایم گفت: ایلام و البرز وارد پیک چهارم شده اند و ظرف چند روز آینده استان‌های دیگر هم وارد پیک چهارم می‌شوند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 دکتر علیرضا رئیسی در برنامه تیتر امشب شبکه خبر افزود: تهران الان وضعیت نارنجی دارد، اما با توجه به بالا رفتن تعداد بیماران سرپایی و بستری‌ها پیش بینی این است که تا هفته آینده تهران هم قرمز شود.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا با بیان این که این وضعیت پیش بینی می‌شد گفت: با توجه با افزایش بیماران سرپایی و بستری‌ها و همچنین گردش ویروس جهش یافته که به صورت انفجاری افراد را مبتلا می‌کند این شرایط قابل پیش بینی بود.

او گفت: ما بیشتر از سفر‌ها از دورهمی‌ها می‌ترسیدیم و شرایط پیش آمده هم ناشی از همین سفر‌ها و دورهمی‌های عید است که با وجود منع سفر از و به شهر‌های نارنجی و قرمز، سفر‌ها انجام شد.

معاون وزیر بهداشت با بیان این که رفتار ویروس جهش یافته انگلیسی با رفتار ویروس چینی متفاوت است گفت: سرعت انتقال ویروس جهش یافته و میزان مرگ و میر آن خیلی بالاتر است و فرصت اتخاذ تصمیمات تازه را گرفت و آنچه هم عمل شد بر اساس دستور العمل‌های ویروس چینی بود.

رئیسی از این که ترس مردم کمتر شده ابراز ناخشنودی کرد و گفت: آقای وزیر در جلسه‌ای که با روسای بیمارستان‌های علوم پزشکی داشتند خواستند که همه آماده باش باشند، زیرا فکر می‌کنیم که بیشتر ابتلا‌ها از ویروس جهش یافته باشد و به تخت‌های بستری بیشتری نسبت به پیک‌های قبل نیاز خواهیم داشت.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: خیز چهارم از خیز‌های قبلی بسیار شدیدتر خواهد بود و اثر سفر‌ها و دورهمی‌ها را ۵ تا ۱۰ روز آینده خواهیم دید.

رئیسی در خصوص واکسن هم توضیح داد: تا الان حدود ۷۹۰ هزار دُز واکسن وارد کشور شده است و یکسری واکسن هم حدود ۷۸۰ هزار دُژ ظرف همین هفته خواهد رسید.

معاون وزیر بهداشت با بیان این که کشور‌ها به تعهداتشان در کواکس عمل نکردند افزود: ۲۵۰ هزار نفر واکسنشان تزریق شده و ۵۵ هزار نفر هم دُز دومشان را گرفته اند.

او با بیان این که ۸۶ درصد واکسن‌ها را فقط ۷ کشور زده اند گفت: واکسن به یک عامل سیاسی و اختلاف کشور‌ها بدل شده و ما روی واکسن‌های خارجی حساب نمی‌کنیم و به واکسن‌های داخلی امید داریم که تا تیرماه قطعا به تولید نیمه صنعتی می‌رسیم و تا آخر تیر ماه هم به تولید صنعتی خواهیم رسید.

دکتر رئیسی همچنین از مردم خواست که پروتکل‌ها را دقیق رعایت کنند و اگر سفر رفته اند از دورهمی و دید و بازدید جدا خودداری کنند.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۸.۷۹°    ۲۱.۹۹°