تزریق حدود ۱۱ هزار دز واکسن در مراکز بهزیستی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
11:49 - دوشنبه 23 فروردين 1400
کد خبر : ۸۱۳۹۸۱
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۵ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۴
مدیر کل دفتر امور مراکز توانبخشی با اشاره به تزریق ۱۰ هزار و ۹۰۰ دز واکسن در مراکز بهزیستی گفت: از این مقدار ۷ هزار و ۶۰۰ دز واکسن به مددجویان و سالمندان و ۳ هزار و ۳۰۰ دز واکسن به پرسنل تزریق شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 مصطفی سراج مدیر کل دفتر امور مراکز توانبخشی و مراقبتی سازمان بهزیستی کشور در برنامه روی خط خبر درباره آخرین وضعیت واکسیناسیون سالمندان گفت: واکسیناسیون این قشر از اوایل فروردین شروع شد و در فاز اول گروه‌های سالمندان، افراد دارای معلولیت و بیماران روانی مزمن در اولویت قرار گرفتند.

وی در ادامه افزود: در حال حاضر ۱۴ هزار نفر در مراکز سالمندان مقیم هستند که تعداد افراد حاضر در این مراکز با پرسنل ۲۱ هزار نفر می‌شوند، همچنین در مراکز مراقبتی ۵۱ هزار نفر مقیم هستند که با ۲۳ هزار نفر پرسنل، مجموعا ۷۵ هزار نفر می‌شوند.

سراج تصریح کرد: طبق توافق با وزارت بهداشت قرار شد ۲۰ هزار واکسن در اختیار بهزیستی قرار گیرد و تا یک ساعت بیش از ۱۰ هزار و ۹۲۸ دز واکسن تزریق شده است که حدود ۵۵ درصد طرح را شامل می‌شوند.

مدیر کل دفتر امور مراکز توانبخشی تاکید کرد: از این مقدار ۷ هزار و ۶۰۰ واکسن به مددجویان و سالمندان و ۳ هزار و ۳۰۰ واکسن به پرسنل تزریق شده است.

وی گفت: در استان‌های ایلام، مازندران، آذربایجان غربی و کردستان بیش از ۹۰ درصد واکسیناسیون انجام شده است.

سراج گفت: تزریق دز دوم واکسن هم بر اساس زمان تزریق دز اول شروع شده است.

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۳°    ۲۶°