ثبت نام نهایی ۸۷۷ نفر از داوطلبان انتخابات میاندوره ای مجلس
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
04:00 - پنجشنبه 26 فروردين 1400
کد خبر : ۸۱۳۹۸۲
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۵ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۱
دبیر ستاد انتخابات کشور گزارش تجمیعی نهائی از ثبت نام داوطلبان انتخابات میاندوره مجلس را در پایان بازه زمانی ۷ روزه ثبت نام، همراه با تفکیک جنسیتی، میانگین سنی و تحصیلات داوطلبان ارائه کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
موسوی، با اشاره به پایان روند ثبت نام انتخابات اولین میاندوره یازدهمین دوره مجلس در ۱۴ فروردین گفت: در پایان فرصت ۷ روزه ثبت نام انتخابات اولین میاندوره یازدهمین دوره مجلس، در مجموع از روز اول تا هفتم، برای ۶ حوزه انتخابیه مشمول این انتخابات، ثبت نام ۸۰۵ مرد و ۷۲ زن نهایی شد.

مدیرکل انتخابات وزارت کشور، درباره تحصیلات داوطلبان ثبت نام شده گفت: از مجموع ۸۷۷ نفری که ثبت نامشان نهایی شده است، ۵۹ نفر دارای تحصیلات حوزوی، ۱۶۳ نفر دارای مدرک دکتری، ۶۱۳ نفر کارشناسی ارشد و ۴۲ نفر لیسانس هستند.

سخنگوی ستاد انتخابات کشور، با بیان جزئیات این ثبت نام ها، گفت: در این دوره، ۳۱ درصدداوطلبان از جامعه ایثارگری هستند؛ و ۲۷ درصد نیز دارای سابقه داوطلبی در ادوار مختلف مجلس می‌باشند.

موسوی، همچنین درباره میانگین سنی داوطلبان گفت: ۲۵ درصد ثبت نام کنندگان زیر ۴۰ سال، ۳۵ درصد بین ۴۰ تا ۵۰ سال، ۳۲ درصد بین ۵۰ تا ۶۰ سال و ۸ درصد بیش از ۶۰ سال سن دارند.

سخنگوی ستاد انتخابات کشور در ادامه، تعداد داوطلبان حضور در انتخابات میاندوره مجلس را به تفکیک حوزه‌های انتخابیه اعلام کرد: ثبت نام ۵۸ نفر برای حوزه انتخابیه آستانه اشرفیه در گیلان، ۸۶ نفر برای حوزه انتخابیه بهار و کبودرآهنگ در همدان، ۹۸ نفر برای حوزه انتخابیه تفرش، آشتیان و فراهان در استان مرکزی، ۵۹۷ نفر برای حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در تهران، ۲۱ نفر برای حوزه انتخابیه گچساران و باشت در کهگیلویه و بویراحمد و ۵۸ نفر برای حوزه انتخابیه میانه درآذربایجان شرقی قطعی شد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۳°    ۲۶°