ممنوعیت ذخیره‌سازی در سردخانه‌ها و قطعه‌بندی مرغ
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
07:00 - شنبه 28 فروردين 1400
کد خبر : ۸۱۴۰۱۳
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۵ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۹:۵۸
وزیر جهاد کشاورزی نگهداری و ذخیره‌سازی مرغ در سردخانه‌های استان‌ها، فروش قطعه‌بندی مرغ تنظیم بازاری با نرخ‌های آزاد و فروش مرغ سبز و بدون آنتی بیوتیک با قیمت‌های غیر مصوب را ممنوع اعلام کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
  "کاظم خاوازی" در نامه های به استانداران سراسر کشور نوشت: در راستای تصمیمات دومین جلسه قرارگاه ساماندهی مرغ کشور در ۱۳ فروردین ماه ۱۴۰۰ ضمن تاکید مجدد به برگزاری جلسه‌های کمیته‌ای متناظر استانی انتظار است پیگیری مصوبات و اجرای موارد اشاره شده در دستور کار قرار گیرد.

بر این اساس، قطعه بندی در همه واحد‌های بسته بندی مرغ تا اطلاع ثانوی ممنوع است، ادارات کل دامپزشکی در این خصوص اقدامات لازم را انجام خواهند داد و در صورت مشاهده هرگونه تخلف برابر مقررات از طریق مراجع قضایی با متخلفین برخورد شود.

همچنین عرضه مرغ قطعه بندی در سطح اصناف و همه مراکز فروش تا اطلاع ثانوی ممنوع است. استانداران نسبت به رفع موانع و تسهیل تبادل مرغ بر نیاز استان که توسط قرارگاه ساماندهی مرغ کشور برای تنظیم بازار سایر استان‌ها برنامه ریزی شده است، اقدام کنند.

انجماد و نگهداری مرغ تحت هر عنوانی در سردخانه‌ها نیز تا اطلاع ثانوی ممنوع است.

عرضه مرغ به هر شکل و با هر شرایطی در سراسر استان‌ها تنها براساس قیمت مصوب امکان پذیر بوده و فروش مرغ تحت عناوین دیگر نظیر مرغ سبز، بدون آنتی بیوتیک و با هر عنوان دیگر با قیمت‌های غیرمصوب تا اطلاع ثانوی ممنوع است.

سازمان‌های صمت و تعزیرات حکومتی و سایر دستگاه‌های نظارتی استان با تشکیل اکیپ‌های بازرسی، ضمن نظارت و پایش مستمر بازار مرغ با متخلفین و محتکرین و گران فروشی تحت هر عنوانی برخورد قانونی کنند، ضمن اینکه اقلام و موارد کشف شده از طریق ادارات صمت استان با قیمت مصوب (مرغ کامل) در سطح بازار عرضه شود.

وزیر جهاد کشاورزی تاکید کرده است: با توجه به اینکه عمده تخلفات انجام شده در کشتارگاه‌ها به دلیل محدوده فعالیت آن‌ها از ساعت هشت شب تا هشت صبح صورت می‌پذیرد، بنابراین استانداران نسبت به تعیین نمایندگان پاسخگو، تام الاختیار و در ارتباط با مراجع قضائی برای برخورد قانونی در هر شهرستان به عنوان کشیک شبانه اقدام کنند.
ممنوعیت ذخیره‌سازی در سردخانه‌ها و قطعه‌بندی مرغ
برچسب ها: مرغ ، خاوازی
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۲°    ۲۵°