خیز ایران برای کسب ۶۰ سهمیه المپیک
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
22:02 - جمعه 03 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۸۱۴۰۳۷
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۶ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۶
رئیس کمیته ملی المپیک با بیان اینکه مهمترین و اصلی‌ترین کانون رقابت در ورزش قهرمانی، المپیک است، گفت: معیار قضاوت برای جایگاه کشور‌ها در حوزه ورزش قهرمانی المپیک است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
صالحی امیری با حضور در برنامه چاپ اول با اشاره به کشب آخرین سهمیه المپیک برای کشورمان که مربوط به عالمیان است، افزود: تاکنون ۵۳ سهمیه کسب شده و پیش بینی می‌کنیم که انشاالله به ۶۰ سهمیه برسیم.

رئیس کمیته ملی المپیک در ادامه اظهار کرد: پیش بینی ما قبل از کرونا ۷۰ سهمیه بود ولی با توجه به شرایط پیش آمده پیش بینی ما بین ۶۰ تا ۷۰ سهمیه است.

صالحی امیری افزود: تقریبا همه ۱۲ فدراسیونی که سهمیه گرفتند برای رویداد‌هایی که در پیش رو دارند در خارج از کشور به سر می‌برند و درگیر اردو‌های تمرینی هستند.

رئیس کمیته ملی المپیک گفت: کشتی ایران در قرقیزستان به سر می برد و وزنه برداری ما در حال اعزام است.

صالحی امیری با بیان اینکه در المپیک قبلی سهمبه ما بیش از ۶۰ مورد بود، افزود: المپیک، کانون اصلی خواستگاه ورزش قهرمانی است و ۲۰۶ کشور در حال رقابت برای حشور قوی در المپیک هستند.

رئیس کمیته ملی المپیک گفت: همه قهرمانان در سراسر جهان در حال رقابت هستند که خود را به سکو برسانند و ۲۰۶ کشور تلاش می‌کنند که خود را به توکیو برسانند.

وی افزود: در توکیو برای هر رشته، ماده و وزن، ۳ ورزشکار شانس به سکو رسیدن را دارند و در حال تلاش هستند.

صالحی امیری گفت: مهمترین و اصلی‌ترین کانون رقابت در ورزش قهرمانی المپیک و معیار قضاوت برای جایگاه کشور‌ها درحوزه ورزش المپیک است.

وی گفت: برای رسیدن به نقطه المپیک، حداقل به یک برنامه یک دهه‌ای نیاز است و حداقل می‌توانیم برای ۱۰ سال بعد نتیجه گیری کنیم.

رئیس کمیته ملی المپیک با بیان اینکه جایگاه ورزش ایران در آسیا و دنیا بسیار قابل قبول است، گفت: در آسیا جزء ۵ قدرت اول ورزش‌های قهرمانی هستیم و در رویداد بعدی آسیایی باید به جایگاه چهارم دست پیدا کنیم.
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۰°    ۳۱°