نیمی از کشور در وضعیت قرمز و نارنجی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
01:23 - پنجشنبه 26 فروردين 1400
کد خبر : ۸۱۴۰۴۸
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۶ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۵
معاون کل وزارت بهداشت با اشاره به افزوده شدن ۹۶ شهرستان به شهر‌های با وضعیت قرمز و نارنجی در کشور از امروز، گفت: هم اکنون بیش از ۵۰ درصد شهرستان‌های کشور در وضعیت قرمز و نارنجی قرار دارند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
دکتر حریرچی با حضور در استودیوی شبکه خبر، افزود: هم اکنون ۲۲۷ شهرستان کشور در وضعیت قرمز و نارنجی و وضعیت ۲۲۱ شهر نیز زرد و آبی است.

وی گفت: وضعیت کرونا در ۷ مرکز استان (تهران، کرج، اصفهان، شیراز، ایلام، شهرکرد و زنجان) که جزو کلانشهر‌ها و دارای تراکم جمعیت بالایی هستند از امروز قرمز اعلام شد و وضعیت کرونایی در شهر‌های رشت، اردبیل، بجنورد، کرمان، یزد و همدان نیز به نارنجی تغییر کرد.

او گفت: با اضافه شدن ۴۲ شهرستان، مجموع شهرستان‌های دارای وضعیت قرمز به ۸۸ شهر و با اضافه شدن ۵۴ شهرستان، مجموع شهرستان‌های دارای وضعیت نارنجی به ۱۳۰ شهر افزایش یافت. هم اکنون ۱۹۸ شهر در وضعیت زرد و ۲۳ شهرستان هم در وضعیت آبی (یعنی تنها ۵ درصد کل کشور) قرار دارند.

حریرچی با اشاره به آغاز شیوع موج جدید ویروس جهش یافته از جنوب غرب، افزود: هم اکنون این ویروس، غرب کشور را در بر گرفته و به سمت شمال و شمال شرق کشور در حال پیشروی است.

وی با اشاره به تغییر وضعیت ابتلا به ویروس کرونا در کشور از پلکانی به آسانسوری، گفت: با این وضعیت باید منتظر افزایش موارد ابتلا و بستری‌ها در کشور باشیم.

معاون کل وزارت بهداشت هدف از تعطیلی ادارات و مشاغل گروه ۲ و ۳ و ۴ در شهر‌های قرمز و نارنجی را ماندن کارکنان در منزل، انجام دورکاری و اجتناب از حضور در مراکز خرید و دورهمی‌ها عنوان کرد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۳°    ۲۶°