عبور از موج چهارم کرونا با همراهی مردم
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
11:40 - پنجشنبه 26 فروردين 1400
کد خبر : ۸۱۴۰۹۲
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۶ فروردين ۱۴۰۰ - ۲۳:۱۴
رئیس کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی مدیریت بیماری کرونا گفت: رمز موفقیت برای عبور از موج چهارم کرونا همراهی و همدلی مردم است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ "حسین ذوالفقاری" امروز در شصت و سومین نشست کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی مدیریت بیماری کرونا با تشریح اینکه امروز کشور با موج جدید ویروس جهش یافته کرونا مواجه شده است، گفت: طبق گزارش وزارت بهداشت، سرعت انتقال این بیماری به درجه بالایی بیشتر از ویروس ووهانی است و برای همین ضرورت توجه جدی‌تر به دستورالعمل‌های بهداشتی از قبیل غربالگری، حفظ فاصله گذاری اجتماعی و اجتناب از دورهمی‌ها برای کنترل و مهار بیماری اجتناب ناپذیر است.

معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور افزود: امروز باید به تجربه مقابله با بیماری کووید-۱۹ در یک سال و اندی اخیر به مثابه فرصت نگاه کنیم.

رئیس کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی مدیریت بیماری کرونا با بیان اینکه رسالت کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی مدیریت بیماری کرونا تصمیم سازی برای ستاد ملی کروناست، گفت: باید این موضوع را در نظر داشته باشیم که انباشت مقررات و تصمیم گیری جدید چه بسا باعث اختلال در روند کار مقابله با بیماری می‌شود و برای همین نباید نگاه مان به ایجاد طرح‌های جدید باشد و باید از ظرفیت‌های موجود نهایت استفاده را ببریم و در صورت نیاز طرح موجود اصلاح شود.

ذوالفقاری با تشریح این مسئله که وقت آن است مروری بر طرح‌های مقابله با کرونا نظیر طرح شهید سلیمانی، طرح جامع مدیریت هوشمند، غربالگری، محدودیت‌ها و ممنوعیت کسب و کار‌ها و سایر طرح‌های اجرا شده در طول یک سال اخیر داشته باشیم، گفت: واقعیت این است که طرح‌های اجرا شده در مقابله با بیماری کرونا هر کدام اثر بخشی خاص خودشان را داشته‌اند، اما باید با کمک وزارت بهداشت طرح‌هایی که بیشترین میزان اثرگذاری را در کاهش بیماری کووید-۱۹ داشته‌اند را شناسایی و این طرح‌ها را بیشتر تقویت کنیم.

او ادامه داد: بازدهی طرح‌ها برای ما مسئله مهمی است و برای همین باید انرژی مان را روی طرح‌هایی گذاریم که بیشترین نقش را در مهار ویروس منحوس کرونا داشته است.

معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور گفت: باید محدودیت‌ها به سمت شهر‌هایی برود که روند افزایشی بیماری را تجربه می‌کنند و اجازه ندهیم بیماری در این شهر‌ها اوج گیری پیدا کند.

ذوالفقاری بیان کرد: مهم‌ترین تجربه‌ای که از یکسال همزیستی با کرونا گرفته ایم این است که همراهی و همدلی مردم با سیاست‌ها و دستورالعمل‌های ستاد ملی مقابله با کرونا موثرترین مسیر در مدیریت بیماری است و برای همین باید در تمامی برنامه‌ها محور همراهی مردم به صورت رعایت پروتکل‌های بهداشتی باشد.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۳°    ۲۶°