‌می‌توان در یک برنامه پنج ساله به ثبات اقتصادی رسید
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  شنبه 03 مهر 1400
کد خبر : ۸۱۴۱۳۱
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۱۷ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۸
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: می‌توان در یک برنامه ۵ ساله در کشور به ثبات اقتصادی رسید به شرطی که روحیه جهادی داشته باشیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
آقای محمدباقر قالیباف در همایش سراسری سازمان عقیدتی سیاسی ناجا افزود: امروز در اقتصاد کشور اگر به جوانان خلاق باور داشته باشیم و اعتماد کنیم و روحیه جهادی داشته باشیم، می‌توانیم به ثبات برسیم.

وی گفت: اشکال در مدیریت ماست و اندیشیده‌های ما مسئولان اشکال دارد و این موفقیت‌ها در یک قدمی ماست.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: این مشکلات ما را از عظمت و بزرگی انقلاب دور نمی‌کند و این نظام مقدس جمهوری اسلامی در مقابل کفر و ظلم ایستاده است و این عظمت و توفیق بزرگی است کما این که می‌بینید کشور‌هایی با ظرفیت مادی در مقابل آمریکا زانو می‌زنند و ذلت را می‌پذیرند.

قالیباف با بیان این که مهمترین فرصت تاریخی ما در گام دوم انقلاب است، گفت: اگر به گذشته برگردیم و نگاه کنیم انقلاب اسلامی یک پدیده پویا، زنده و اثرگذار است و این پویایی و زندگی را در آغاز انقلاب دیدیم و در گام دوم انقلاب نیز با همان پویایی و رغبت می‌توانیم موفق عمل کنیم، به شرطی که دو رکن خداباوری و ایمان و مردم باوری و اعتماد به مردم را سرلوحه کار خود قرار دهیم و یکایک ما به این دو رکن ایمان داشته باشیم.

وی ادامه داد: مشکلاتی در بعد فرهنگی، اقتصادی وجود دارد که وقتی با این نگاه و با این دو رکن و باور یعنی خداباوری و مردم باوری پیش برویم مسلما موفق می‌شویم و هر کجا با این دو رکن پیش رفتیم موفق بوده ایم و در هر کجا که در این دو رکن تردید و سستی کردیم در آن جا ناموفق بوده ایم.

قالیباف گفت: در آغاز گام دوم انقلاب اگر می‌خواهیم بیانات مقام معظم رهبری را که اساس یک حرکت جدید است مبتنی بر این دو رکن کار‌ها را به پیش ببریم به سرعت می‌شود یک تحول را ایجاد کرد.

وی افزود: برخی ناامیدند و از گذشته خود پشیمانند و برخی نیز از ابتدا قبول نداشتند و اکنون نیز از فرصت‌ها استفاده کرده و سمپاشی می‌کنند.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ما با همه وجود افتخار می‌کنیم و مردم را به هر گرایش و سلیقه‌ای که نظام را قبول داشته باشند خدمت گذار آن‌ها هستیم و برای آن‌ها تلاش می‌کنیم.

وی گفت: و باید بدانیم که می‌توانیم این پویایی را با نیرو‌های جوان و خلاق و متعهد این گام دوم را برداریم و پیش ببریم.
 
باید کارآمدی دین در اداره جامعه را به نمایش بگذاریم
 
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: باید کارآمدی دین در اداره جامعه و زندگی مردم را به نمایش بگذاریم، زیرا در ایران مردم همیشه موحد و خدا پرست بودند.
 
آقای قالیباف امروز در همایش سراسری کارکنان سازمان عقیدتی و سیاسی ناجا با تبریک به ماه شعبان افزود: باید عرض کنم دو دوره خدمت برای من لذت بخش بود یکی دوران دفاع مقدس و دیگری در دوران نیروی انتظامی که توفیق خدمت داشتم.

وی گفت: شاید در بدو ورودم به نیروی انتظامی خیلی با استقبال در دورن خودم از جهت روحی آمادگی نداشتم، اما وظیفه داشتم تا در این لباس خدمت کنم

آقای قالیباف افزود: به هر صورت بار دیگر می‌گویم دو مقطع از زندگی خودم بسیار آرامش بخش و لذت بخش بود یکی در دوران دفاع مقدس و یکی در دوران نیروی انتظامی که در حال حاضر بیش از ۱۵ سال است از جهت کاری و مسئولیت کاری از نیروی انتظامی فاصله گرفته ام گرچه دوران مسئولیتم در این حوزه دوران کوتاهی بود.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: امروز ما مسئولان در هر کجا که هستیم در هر لباس در هر جایگاه با هر وظیفه و گرایش باید خدمتگذار باشیم، زیرا من فکر می‌کنم یک رسالت برعهده داریم و آن این است که کار آمدی دین در اداره جامعه و زندگی مردم را به نمایش بگذاریم.

وی ادامه داد: ویژگی این مردم به کشور این است که با ورود اسلام همه جامعه عاشق مکتب قرآن و اهل بیت هستند.

آقای قالیباف گفت: باید بگویم امروز در آغاز قرن و در گام دم انقلاب اسلامی باید برای تحقق کار آمدی دین در اداره جامعه به صورت جدی تلاش کنیم.

وی اضافه کرد: موقعیت امروز انقلاب اسلامی موقعیت بسیار خطیری است امروز حتماً مشکلاتی در حوزه مدیریتی و اجرایی داریم امروز حتما در صف مرغ هستیم، ولی مشکلات هیچ چیزی از عظمت انقلاب اسلامی و ارزش‌های اسلامی و از قدرت انقلاب اسلامی کم نمی‌کند.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۲.۷۹°    ۲۶.۹۹°