رئیس مجلس: اشکالات ساختاری و مدیریتی عامل نابسامانی بازار مرغ است
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
07:57 - يکشنبه 29 فروردين 1400
کد خبر : ۸۱۴۱۳۳
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۱۷ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۷
رئیس مجلس گفت: یکی از علل اساسی نابسامانی‌های موجود در حوزه مرغ و تخم مرغ، اشکالات ساختاری و مدیریتی در زنجیره تولید، توزیع و نظارت است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
به نقل از خانه ملت، آقای محمدباقر قالیباف در نشست علنی امروز (سه شنبه) مجلس شورای اسلامی پس از استماع گزارش وزیر جهاد کشاورزی و کمیسیون کشاورزی درباره کیفیت تامین و توزیع نهاده‌های دامی گفت: در حال حاضر مهلت مصوبه شورای عالی هماهنگی اقتصادی در سال ۹۸ درباره بند یک ماده ۱ قانون تمرکز وظایف بین وزارتخانه‌های کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت تمام شده و از آنجا که تمدید مجدد آن در جلسه شورای هماهنگی اقتصادی تصویب نشد، مقرر شد در نخستین جلسه امسال این موضوع تعیین تکلیف شده و وظایف به مسیر قانونی خود بازگردند.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: یکی از اشکالات اساسی و جدی که موجب نابسامانی‌های موجود در حوزه مرغ و تخم مرغ شده، اشکالات ساختاری و مدیریتی است؛ زنجیره تولید، توزیع و نظارت این ابسامانی را ایجاد کرده است.

وی با بیان اینکه خواست مجلس، بازگشت وظایف وزارت جهاد کشاورزی به مسیر قانونی است، ادامه داد: وزرای صمت و جهاد کشاورزی نیز با این موضوع موافق هستند، بنابراین با این تصمیم قطعاً نابسامانی موجود پایان می‌یابد.

رئیس قوه مقننه کشور ادامه داد: ماده ۲۳۴ درباره گزارش کمیسیون اقتصادی درباره وضعیت بازار و همچنین گزارش کمیسیون کشاورزی در این باره به صورت ماده ۲۳۴ در صحن علنی بررسی و به رأی گذاشته خواهد شد. پس از رأی گیری پیگیری‌های لازم در این باره براساس ماده ۲۳۴ انجام می‌گیرد.

گزارش کمیسیون کشاورزی در مورد کیفیت تامین و توزیع نهاده‌های دامی و نقش آن در شرایط بازار مرغ در صحن علنی مجلس بررسی شد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۵°    ۲۷°