آگاهی‌بخشی موجب ترغیب روستاییان به حضور در انتخابات می‌شود
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
22:54 - سه‌شنبه 24 فروردين 1400
کد خبر : ۸۱۴۱۶۶
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۱۷ فروردين ۱۴۰۰ - ۲۰:۰۲
رئیس ستاد انتخابات لرستان گفت: برای ترغیب روستانشینان و داوطلبان به حضور در عرصه انتخابات شورای اسلامی روستا باید اطلاع‌رسانی و آگاهی‌بخشی درستی به این افراد صورت گیرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 به نقل از ایرنا، محمود ثمینی روز سه‌شنبه در نشست ستاد انتخابات لرستان اظهار کرد: با توجه به سوابق درخشان روستاییان و رشادت و ایثارگری آنان در جبهه‌های جنگ، وجود شورای اسلامی در تمام روستا‌های استان برای حل مشکلات مردم امری بدیهی است در غیر این صورت اهالی روستا باید به شورای بخش مراجعه نمایند.

وی ادامه داد: گاهی در فضای مجازی مشاهده می‌شود برخی از داوطلبان به صورت غیر قانونی خود را به عنوان کاندیدای شورا معرفی می‌کنند که این موضوع تا زمان تایید صلاحیت و اعلام فهرست نهایی توسط فرمانداران و بخشداران به صورت رسمی، تخلف محسوب می‌شود و ممکن است در بررسی صلاحیت‌ها لحاظ شود.

وی همچنین اضافه کرد: ثبت‌نام شورا‌های اسلامی شهر به پایان رسید و روند بررسی صلاحیت‌ها با توجه به مستندات قانونی طبق تقویم پیش بینی شده در فرمانداری‌ها در حال انجام است.

رئیس ستاد انتخابات لرستان افزود: فرمانداران و بخشداران تا برگزاری انتخابات، حوزه‌های انتخابیه را بدون هماهنگی ترک نکنند و با رصد سامانه انتخابات، نظارت درستی بر اوضاع داشته باشند.

ثمینی گفت: طبق قانون، تمامی دستگاه‌های اجرایی، شرکت‌ها و شهرداری‌ها که به نوعی از بودجه عمومی دولت استفاده می‌کنند مکلف هستند از فرایند برگزاری انتخابات پشتیبانی کنند که این مهم یک تکلیف قانونی است.

وی با تاکید بر ارائه آموزش‌های لازم به عوامل و دست اندرکاران اجرایی انتخابات گفت: با توجه به اهمیت برگزاری انتخابات سالم لازم است زمینه ارائه آموزش‌های کارگاهی و عملیاتی فراهم شود چراکه اساس کار موفق، آگاهی بخشی، اطلاع رسانی و آموزش است.

ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات شورا‌های اسلامی یکهزار و ۵۶۹ روستای لرستان از ساعت هشت صبح روز دوشنبه ۱۶ فروردین به مدت یک هفته همزمان با سراسر کشور آغاز شده است.

انتخابات ششمین دوره شورا‌های اسلامی شهری، روستایی وعشایری همزمان با سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در تاریخ ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ برگزار خواهد شد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۵°    ۲۷°