فشار حداکثری به اذعان دشمنان هم شکست خورده
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
22:55 - دوشنبه 30 فروردين 1400
کد خبر : ۸۱۴۱۹۳
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۸ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۱
رئیس جمهور درجلسه هیات دولت گفت: حتی دشمنان ما اعتراف دارند که فشار حداکثری ضد ایران شکست خورده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
رئیس جمهور با اشاره به اینکه درخواست امریکا برای مذاکره با ایران پیروزی برای ملت ماست، گفت: دشمنان ما به صراحت اعلام کردند که فشار حداکثری شکست خورد.
آقای روحانی در جلسه هیأت دولت با اشاره به اینکه فصل جدیدی از برجام در حال رقم خوردن است، افزود: همه کشور‌هایی که در برجام متعهد بودند در این روز‌ها در وین اجتماع کردند؛ ترکیب‌های مختلف ۱+۴ با حضور ایران و یک ۱+۴ جداگانه با حضور امریکا تشکیل شده است.
رئیس جمهور ادامه داد: به هر نحوی که بوده است یک صدای واحد شنیده می‌شود و آن این است که همه اطراف این توافق هسته‌ای به این نتیجه رسیده اند که هیچ راه حلی بهتر از توافق برجام و اجرای کامل آن وجود ندارد.
آقای روحانی با اشاره به این که این یک موفقیت جدید برای جمهوری اسلامی ایران است گفت: یکی از افتخارات دولت دوازدهم این است که در سال‌های ۹۷، ۹۸، ۹۹ و همین ماه‌های اولیه ۱۴۰۰ با همه فشار‌ها و شدیدترین تحریم‌ها و جنگ اقتصادی کشور را جوری اداره کرد که حتی دشمنان ما هم اعتراف کردند فشار حداکثری شکست خورده است.
رئیس جمهور افزود: دولت دوازدهم در مقابله با فشار سیاسی، روانی، اقتصادی، تبلیغاتی به گونه‌ای ایستادگی کرده است که در شکست دشمن تردیدی وجود ندارد؛ البته همه ما می‌دانیم این موفقیت در سایه ایستادگی یکپارچگی ملت ایران بوده است.
وی با اشاره به این که اگر تحمل و مقاومت مردم نبود شرایط دیگری داشتیم، گفت: دولت حتی در این جنگ سه ساله حاضر نشد به توصیه بعضی از دوستان عمل کند و برای ارزاق و کالا‌های ضروری مردم سیستم کوپنی را اجرا کند.
رئیس جمهور ادامه داد: ما گفتیم کشور را به صورت عادی اداره می‌کنیم و می‌توانیم کالا را به اندازه نیاز جامعه به وفور در اختیار مردم قرار دهیم؛ البته قیمت‌ها نامتعادل بوده است و مردم در فشار بودند، اما در عین حال نتوانستند اقتصاد ما را بشکنند.
آقای روحانی با اشاره به این که در شرایط تحریم امریکا به صراحت گفت سیاست فشار حداکثری جواب نمی‌دهد، افزود: الان هم به صراحت می‌گویند راهی جز مذاکره نداریم؛ و به صراحت می‌گویند اگر شما آماده هستید حاضریم مستقیم و غیر مستقیم با شما مذاکره کنیم.
رئیس جمهور تاکید کرد: این درخواست مذاکره پیروزی ملت ایران است؛ این را دست کم نگیریم؛ رسانه‌ها و فضای مجازی می‌خواهند این پیروزی را تحریف کنند. این یک پیروزی بزرگ در تاریخ ملت ایران است و مربوط به دولت دوازدهم هم نیست.
آقای روحانی گفت: ملت ایران سه سال و نیم ایستاده و در برابر فشار‌ها تحمل کرده است و دشمنان شکست خوردند.
افتتاح دهها طرح هسته ای
رئیس جمهور گفت: صلح آمیز بودن فعالیت‌های هسته‌ای را به گوش جهان رساندیم و اعلام کردیم که ما دنبال فعالیت غیرصلح آمیز هسته‌ای نیستیم.
وی با بیان این که اگر ما پروتکل الحاقی را اجرا نمی‌کنیم و یا سانتریفیوژ‌های مدرن را فعال کرده ایم موقتی است گفت: اگر امریکا به همه تعهداتش برگردد ما هم بر می‌گردیم و این فصل جدید از دیروز آغاز شده است.
وی افزود: اگر طرف مقابل یعنی امریکا جدیت و صداقت کافی از خود نشان دهد به نظر من در زمان کوتاهی می‌توانیم مذاکره کنیم و این مذاکره می‌تواند با ۱+۴ باشد و البته امریکایی‌ها بدون مذاکره هم می‌توانند تعهدات خود را اجرا کنند.
رئیس جمهور با بیان اینکه راه ما همان است که رهبر معظم انقلاب فرمودند گفت: آن راه را انجام خواهیم داد.
آقای روحانی با اشاره به روز بیستم فروردین به عنوان سالروز فناوری هسته‌ای گفت:، چون امسال ۲۰ فروردین روز جمعه است ما روز شنبه ۲۱ فروردین مراسم افتتاح‌های جدید هسته‌ای خواهیم داشت و ده‌ها طرح مهم افتتاح می‌شود و به این ترتیب حرف دروغ چند سال اخیر که برخی به خورد مردم داده بودند که این‌ها هسته‌ای را فروختند، تعطیل کردند و سیمان ریختند و بریدند الحمدلله آشکار می‌شود.
رئیس جمهور با اشاره به مصوبه اخیر هسته‌ای مجلس تصریح کرد: این مصوبه یک خاصیت داشت و آن این که واقعیت توانمندی هسته‌ای ما به خوبی آشکار شد به این ترتیب که وقتی مصوب شد که سازمان انرژی هسته‌ای غنی سازی ۲۰ درصدی را اجرا کند و برخی نسبت به این موضوع شک داشتند معلوم شد که نه تنها غنی سازی ۲۰ درصدی انجام شد بلکه حتی بسیار بیشتر از مصوبه مجلس نیز تولید شد و ما قدرت تولید آن را داریم.
اقای روحانی گفت: به جرات می‌توانم ادعا کنم و حتی رئیس سازمان انرژی اتمی آقای صالحی نیز این ادعا را تبیین کند که هیچ وقت در تاریخ ایران توانمندی فناوری هسته‌ای ما مثل امروز نبوده است.
وی اضافه کرد: قوی‌ترین فناوری را ما امروز به نمایش جهان گذاشتیم پس کسانی که به دروغ می‌گفتند برجام را امضا کردید تا قدرت هسته‌ای را از بین ببرید حالا اعتراف و عذرخواهی کنند.
آقای روحانی با بیان اینکه آی آر ۸ و ۹ داریم و آی آر شش ما نیز می‌تواند فعال باشد گفت: نیروگاه اراک را می‌توانیم راه اندازی کنیم و امروز نیروگاه فردوی ما فعال است و نهایت فناوری هسته‌ای را در این مقطع توانستیم اجرا کنیم و البته این فناوری باید ادامه یابد.
رئیس جمهور گفت: کاری که در این دولت انجام شد مشروعیت اجرای فناوری هسته‌ای در ایران بود که مورد قبول همه قرار گرفت.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۵°    ۲۹°