انتخابات در 529 روستای تهران
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
03:13 - چهارشنبه 01 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۸۱۴۲۱۸
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۸ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۷:۳۳
رئیس ستاد انتخابات استان تهران گفت: در 529 روستای استان انتخابات شوراهای اسلامی روستا برگزار خواهد شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران؛ شکراله حسن بیگی، رئیس ستاد انتخابات استان تهران، در نخستین جلسه شورای اداری در سال ۱۴۰۰ گفت: قانونمندی، بی طرفی و مشارکت فراگیر شعار انتخابات ۱۴۰۰ است؛ از این رو عمل به مر قانون در انتخابات اولویت دارد.

رئیس ستاد انتخابات استان تهران عنوان کرد: ثبت نام داوطلبان انتخابات شورا‌های شهر از ۲۰ تا ۲۶ اسفند انجام شد که ۵۹۲۳ داوطلب برای ۴۸ شهر در استان تهران ثبت نام نهایی شدند؛ همچنین از ۸ تا ۱۴ فروردین ماه ۱۴۰۰ ثبت نام داوطلبان میاندوره‌ای مجلس انجام شد که ۵۹۷ نفر ثبت نام نهایی شدند.

حسن بیگی ادامه داد: در ۱۳ فروردین ثبت نام داوطلبان میاندوره‌ای مجلس خبرگان آغاز شده که تا ۱۹ فروردین ادامه دارد و تا ساعت ۱۴ امروز ۲۹ داوطلب برای سه کرسی ثبت نامشان نهایی شده است؛ ثبت نام داوطلبان انتخابات شورا‌های روستا نیز از ۱۶ فروردین آغاز شده و تا ۲۲ فروردین ادامه داد که در ۴۲۴ روستا انتخابات برای شورای سه نفره برگزار می‌شود و ۱۰۵ روستا شورای ۵ نفر دارند که جمعا ۵۲۹ روستا دارای شورا می‌شوند؛ این درحالی است که در حال حاضر ۴۸۰ روستا شورا دارند که با پیگیری استاندار تمامی روستا‌ها دارای شرایط از شورا بهره مند می‌شوند و تاکنون ۱۰۶۹ داوطلب شورا‌های روستا ثبت نامشان نهایی شد.

وی با اشاره به اینکه ۲۱ اردیبهشت ثبت نام داوطلبان ریاست جمهوری انجام می‌شود گفت: بر اساس پیش بینی ۷ هزار و ۶۰۹ شعبه اخذ رای خواهیم داشت و طبق بررسی در روز ۲۸ خردادماه ۲۰۰ هزار نفر با ستاد استان تهران همکاری دارند.

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار تهران خاطرنشان کرد: مشارکت همیشه مهم است و مقام معظم رهبری بار‌ها بر مشارکت حداکثری تاکید داشته و دارند؛ از اینرو کلیه دستگاه‌های اجرایی با ستاد انتخابات استان همراهی داشته باشند تا انتخابات خوبی برگزار کنیم.

حسنی بیگی تاکید کرد: استمرار حضور میدانی مدیران در شهرستان‌ها و خودداری از تغییر مدیران شهرستانی برای جلوگیری از به وجود آمدن هرگونه شائبه در دستورکار قرار گیرد تا زمینه برای مشارکت حداکثری مردم فراهم شود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۷°    ۳۲°