زالی: آمار بستری ها 14 درصد افزایش یافته است
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
14:15 - سه‌شنبه 24 فروردين 1400
کد خبر : ۸۱۴۲۳۲
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۸ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۹:۳۱
فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران از افزایش 14 درصدی آمار بستری موارد ابتلا به کووید19 در شبانه روز اخیر خبر داد و گفت: قبل از اینکه از سفر برگشته ها در اماکن عمومی حضور یابند، باید تعطیلی فعالیت ها اعمال شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 دکتر زالی، فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران اعلام کرد: ارقام نشان می دهد که در 2 روز گذشته آمار بستری موارد ابتلا به کووید19 حدود 14 درصد افزایش داشته و این رقم برای کسانی که بطور مستقیم راهی بخش های ویژه می شوند بیش از 10 درصد است.

وی درباره آمار کرونا در روز چهارشنبه 18 فروردین اظهار داشت: امروز 12 هزار و 129 بیمار سرپایی به مراکز درمانی مراجع کردند که 1200 نفر از آنها در بخش های تنفسی و 187 نفر در بخش مراقبت های ویژه بستری شدند.

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران گفت: در حال حاضر 5 هزار بیمار مبتلا به کووید19 در مراکز درمانی تهران بستری هستند.

دکتر زالی افزود: این ارقام نشان می دهد که در 2 روز گذشته بستری ها 14 درصد رشد داشته و افزایش بستری در بخش های ویژه نیز بیش از 10 درصد بوده است.

وی علت افزایش آمار ابتلا را ترددها و سفرهای آخر سال و نیز کاهش رعایت شیوه نامه های بهداشتی خواند و گفت: تا هفته های آتی آثار سفرها بیشتر مشاهده خواهد شد.

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران افزود: از هر 2 نفر فرد علامت دار، نتیجه آزمایش یکی از آنها مثبت است و این نشان دهنده سرایت گسترده ویروس است.

دکتر زالی گفت: همه مناطق 22 گانه تهران به یک میزان آلوده است و دلیل آن این است که موج جدید فراگیری با سرعت بیشتری پیش می رود.

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران با بیان اینکه لاک داون (تعطیلی و اعمال محدودیت های سختگیرانه، قرنطینه عمومی) یک راهکار موقت پویای فرصت آفرین ضربه گیر برای مقابله با افزایش فراگیری است، افزود: ما لاک داون را پیشنهاد کرده ایم، هرچند که می دانیم این اقدام علاج قطعی نیست.

دکتر زالی درباره علت پیشنهاد لاک داون (تعطیلی) نیز گفت: در این روزها کسانی که از سفر برگشته اند با مراجعه به اماکن عمومی و محل کار و حضور در کنار دیگران، بیشترین احتمال انتقال را دارند، ولی اگر این روزها را در خانه بمانند و لاک داون اعمال شود، دوران نهفتگی ویروس طی می شود.

وی در پایان، راه حل قطعی مقابله با فراگیری را افزایش واردات واکسن و انجام واکسیناسیون عمومی دانست.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۵°    ۲۶°