ثبت نام ۵۱ هزار و ۴۴۰ نفر در انتخابات شوراهای اسلامی روستا
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
23:31 - دوشنبه 30 فروردين 1400
کد خبر : ۸۱۴۲۳۹
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۸ فروردين ۱۴۰۰ - ۲۱:۳۹
دبیر ستاد انتخابات کشور از قطعی شدن ثبت نام ۵۱ هزار و ۴۴۰ نفر در انتخابات شورا‌های اسلامی روستا خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 به نقل از وزارت کشور، سید اسماعیل موسوی دبیر ستاد انتخابات کشور گفت: تا پایان روز سوم ثبت نام داوطلبان انتخابات شورا‌های اسلامی روستا، ثبت نام ۵۱ هزار و ۴۴۰ نفر قطعی شده است، که از این تعداد ۴۸ هزار و ۱۴۶ نفر مرد و ۳۲۹۴ نفر زن هستند.

وی افزود: ۹۴ درصد ثبت نام کنندگان انتخابات شورا‌های اسلامی روستا تا پایان روز سوم، مرد و ۶ درصد زن هستند.

موسوی ادامه داد:۱۰ درصد ثبت نام کنندگان انتخابات شورا‌های اسلامی روستا دارای سابقه ایثارگری و ۲۷ درصد سابقه عضویت در شورا‌ها را دارند.

مدیرکل انتخابات وزارت کشور خاطرنشان کرد: ۷۱ درصد ثبت نام‌ها تا پایان روز سوم ثبت نام به صورت حضوری و ۲۹ درصد به صورت غیرحضوری انجام شده است.
وی افزود: بیشترین گروه سنی ثبت نام کنندگان تا پایان روز سوم مربوط به گروه سنی ۳۶ تا ۴۰ سال و در رتبه بعدی گروه سنی ۴۱ تا ۴۵ سال است.

موسوی در بخش دیگری از توضیحات خود گفت: تا ساعت ۱۹ امروز چهارشنبه هجدهم فروردین ماه؛ ششمین روز از فرصت هفت روزه ثبت نام انتخابات میان دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری، در مجموع روز اول تا ششم ثبت نام، برای چهار حوزه انتخابیه مشمول این انتخابات، ثبت نام ۵۵ نفر نهایی شد.

سخنگوی ستاد انتخابات کشور، با بیان جزئیات این ثبت نام ها، گفت: در مجموع از آغاز ثبت نام تا امروز ثبت نام ۳۴ نفر در استان تهران، ۷ نفر در استان خراسان رضوی، ۸ نفر در استان قم و ۶ نفر در استان مازندران قطعی شد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۵°    ۲۹°