توسعه روابط ایران و تاجیکستان، عامل ارتقای امنیت منطقه
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
13:24 - چهارشنبه 01 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۸۱۴۲۷۲
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۹ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۳
رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح گفت: همکاری و توسعه روابط نیرو‌های مسلح ایران و تاجیکستان منجر به ارتقای امنیت و ثبات در منطقه خواهد شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
سردار سرلشکر محمد باقری در حاشیه دیدار سپهبد شیرعلی میرزا، وزیر دفاع جمهوری تاجیکستان، در جمع خبرنگاران گفت: امروز میزبان وزیر دفاع کشور دوست جمهوری تاجیکستان بودیم، تاجیکستان کشوری فارسی زبان است که فرهنگ، تاریخ و دین مشترکی با جمهوری اسلامی ایران دارد.

وی با بیان اینکه وزیر دفاع کشور تاجیکستان و هیات همراه در سفر به ایران از صنایع دفاعی کشورمان بازدید کردند، گفت: در این سفر پایه‌های توسعه روابط نظامی دو کشور گذاشته و قرار شد گروه کاری مشترک بین دو نیروی مسلح، روابط دفاعی نظامی دو کشور را برای آینده ترسیم و برنامه ریزی کنند.

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران افزود: در دیدار امروز با وزیر دفاع تاجیکستان درباره گروه‌های کاری مختلف از جمله مباحث نظامی و همکاری‌های آموزشی و ... مذاکره شد که برنامه ریزی خواهد شد.

وی گفت: قطعا همکاری دو نیروی مسلح ایران و جمهوری تاجیکستان در ارتقای امنیت و ثبات منطقه و توسعه نیرو‌های مسلح تاجیکستان و استفاده از تجارب دو کشور تاثیر مثبتی خواهد داشت.

سرلشکر باقری افزود: این سفر وزیر دفاع تاجیکستان سرآغاز توسعه روابط دفاعی و نظامی بین دو کشور خواهد بود و بهار طبیعت به همراه بهار توسعه روابط نظامی خواهد بود.

سپهبد شیرعلی میرزا وزیر دفاع تاجیکستان نیز گفت: در این سفر رسمی که به جمهوری اسلامی ایران انجام دادیم از کارخانه‌ها و شرکت‌های صنعتی کشور دوست بازدید کردیم و با آن آشنا شدیم که زمینه همکاری هر دو کشور را فراهم می‌کند.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۷°    ۳۲°