رایزنی گروسی و عراقچی درباره برجام
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
17:50 - يکشنبه 22 فروردين 1400
کد خبر : ۸۱۴۲۹۶
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۹ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۹:۱۱
مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی عصر امروز(پنجشنبه) در توئیتی از ملاقات خود با سید عباس عراقچی معاون وزیر امور خارجه ایران در وی خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
  "رافائل ماریانو گروسی" با انتشار پیامی در حساب توئیتری خود به این ملاقات اشاره کرد و نوشت گفتگو‌های مفصلی را پیرامون جلسات کارشناسی برجام و مناسبات دوجانبه ایران و آژانس داشته است.

وی تصریح کرد که آژانس بین المللی انرژی اتمی به بازرسی مراکز اتمی و راستی آزمایی‌های فنی در ایران در راستای حمایت از برجام ادامه می‌دهد.

وین از سه‌شنبه گذشته دوباره به کانون رایزنی‌های برجامی تبدیل شده است. دیپلمات‌های اعضای برجام در سطوح مختلف در پایتخت اتریش سرگرم بحث و گفتگو هستند تا برجام را به نحوی که مزایای ایران در آن قابل راستی آزمایی باشد، فعال کنند.

اعضای برجام روز سه‌شنبه در چارچوب هجدهمین نشست کمیسیون مشترک برجام توافق کردند تا دو گروه کارشناسی روز‌های چهارشنبه و پنجشنبه در خصوص جنبه‌های فنی و جزئیات مسائل مربوط به لغو تحریم‌ها مذاکره کرده و نتیجه را به کمیسیون گزارش کنند.

بر اساس توافق به عمل آمده، فردا (جمعه) مجددا کمیسیون مشترک در سطح معاونان و مدیران سیاسی تشکیل می‌شود و بار دیگر در مورد موانع گفتگو می‌شود.

سید عباس عراقچی که هدایت هیات ایرانی در نشست کمیسیون مشترک برجام را برعهده دارد ضمن دیدار‌های دوجانبه با اعضای توافق، دیروز با وزیر امور خارجه اتریش ملاقات و گام‌های عملی را که دولت آمریکا باید برای بازگشت به برجام بردارد تبیین کرد.

در این ملاقات که در فضایی دوستانه برگزار شد، روابط دوجانبه مرور و ضمن تاکید بر اراده دو طرف برای تعمیق همکاری‌های فیمابین در حوزه‌های مختلف، در خصوص مسائل مورد علاقه طرفین رایزنی شد.

در این دیدار همچنین آخرین وضعیت گفتگو‌های نشست کمیسیون مشترک برجام در وین مورد بحث و بررسی قرار گرفت و در این رابطه، عراقچی ضمن تشکر از تلاش‌ها و میهمان نوازی‌های دولت اتریش، مواضع کشورمان در این خصوص و لزوم رفع کامل تحریم‌ها را مورد تاکید قرار داد.

ایران که ۲ سال پس از خروج یکجانبه آمریکا از برجام و تعلل طرف‌های اروپایی در عمل به تعهداتشان در این توافق، گام‌هایی را تحت نظارت آژانس برای کاهش تعهداتش آغاز کرده، تاکید دارد «هنگامی به تعهدات برجامی خود بازخواهد گشت که آمریکا همه تحریم‌ها را در عمل و نه در حرف یا بر روی کاغذ، لغو کند و این لغو تحریم‌ها مورد راستی آزمایی ایران قرار گیرد.»
برچسب ها: گروسی ، برجام ، عراقچی ، وین ، هسته ای
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۷°    ۲۷°