شرمساری برای آمریکا از زبان بایدن
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
05:53 - پنجشنبه 02 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۸۱۴۳۱۶
تاریخ انتشار : جمعه ۲۰ فروردين ۱۴۰۰ - ۰۸:۱۵
رئیس جمهوری آمریکا، خشونت با اسلحه را موجب شرمساری بین‌المللی آمریکا دانست و گفت: این تنها یک بحران اسلحه نیست بلکه یک بحران عمومی است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
بایدن دیروز پنج شنبه، پیش از صدور دستور اجرایی مقابله با خشونت با سلاح، افزود: چیزی که من پیشنهاد می‌کنم به هیچ وجه مغایر با متمم دوم نیست.

وی با رد استدلال‌های حقوقی مطرح شده علیه این دستور‌های اجرایی، ادامه داد: هیچ متمم قانون اساسی مطلق نیست. شما نمی‌توانید یک جمعیت را فریاد بزنید، نمی‌توانید در یک سالن شلوغ فیلم"شلیک" کنید و آن را آزادی بیان بخوانید.

رئیس جمهوری آمریکا اضافه کرد: خشونت با اسلحه در این کشور یک بیماری فراگیر است. بگذارید دوباره بگویم: خشونت با اسلحه در این کشور یک اپیدمی و یک شرمساری بین المللی است.

بایدن اظهار کرد: اقداماتی را انجام دهیم که به کلمه "کافی" معنا می‌بخشد. کافی است. کافی. کافی. کافی. آنچه می‌خواهند شما انجام دهید فقط گوش دادن نیست.

وی یادآور شد: روزانه در این کشور ۳۱۶ نفر مورد اصابت گلوله قرار می‌گیرند. هر روز ۱۰۶ نفر از آن‌ها می‌میرند. پرچم ما هنوز برای قربانیان قتل وحشتناک ۸ نفر از مردم آمریکایی-آسیایی در جورجیا و ۱۰ نفر دیگر در یک کشتار جمعی در کلرادو نیمه برافراشته است.

رئیس جمهوری آمریکا افزود: احتمالاً آن را نشنیده‌اید، اما بین این دو حادثه، با فاصله کمتر از یک هفته، بیش از ۸۵۰ مورد تیراندازی دیگر رخ داده است - ۸۵۰ نفر - که جان بیش از ۲۵۰ نفر را گرفت و ۵۰۰ نفر را مجروح کرد.

بایدن ادامه داد:این همه‌گیری باید متوقف شود؛ بنابراین من اینجا هستم تا در مورد دو چیز صحبت کنم: اول، مراحلی که ما بلافاصله برمی داریم، و دوم، اقداماتی که باید برای جلوگیری از همه گیری خشونت با اسلحه انجام شود.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۸°    ۳۲°