پایان نشست کمیسیون مشترک برجام
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
22:16 - چهارشنبه 22 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۸۱۴۳۴۵
تاریخ انتشار : جمعه ۲۰ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۱
دومین جلسه حضوری هجدهمین نشست کمیسیون مشترک‌برجام که از روز سه شنبه در وین آغاز شده بود، پایان یافت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
ارائه گزارش رایزنی‌های فنی صورت گرفته در جلسات گروه‌های کارشناسی “لغو تحریم“ و “هسته ای” مهمترین دستورکار این نشست بود. نمایندگان اتحادیه اروپا به عنوان هماهنگ کننده‌های جلسات کارشناسی، نتیجه رایزنی‌های کارشناسان ایران و کشور‌های ۴+۱ را به اعضای کمیسیون مشترک گزارش دادند.

سیدعباس عراقچی، رئیس هیات کشورمان، در این نشست ضمن تاکید بر اراده جمهوری اسلامی ایران برای ادامه تعاملات جدی، گفت این امر منوط به مشاهده اراده سیاسی و جدیت در طرف‌های مقابل است در غیر این صورت، دلیلی برای ادامه مذاکرات وجود نخواهد داشت.
عراقچی تاکید کرد که لغو همه تحریم‌های آمریکا که در دوران رئیس‌جمهور قبلی آن کشور وضع شده اند، گام ضروری برای احیای برجام بوده و تنها پس از راستی آزمایی لغو این تحریم ها، ایران آمادگی دارد تا اقدامات جبرانی خود را متوقف نموده و به اجرای کامل برجام بازگردد.

در پایان این جلسه، توافق شد جلسه آتی کمیسیون در سطح معاونین روز چهارشنبه آتی در وین برگزار شود و بلافاصله در چارچوب گروه‌های کارشناسی، رایزنی‌های فنی و تخصصی به صورت فشرده جهت تهیه و ارائه فهرست اقداماتی که باید از سوی همه طرف‌ها در حوزه رفع تحریم و اقدامات هسته‌ای برای احیای برجام صورت گیرد، ادامه یابد.

شایان ذکر است که هیات کشورمان در نشست وین، ظرف چهار روز گذشته رایزنی‌های مستمری با کشور‌های مشارکت کننده در‌برجام (سه کشور اروپایی، چین و روسیه) و نیز با آقای انریکه مورا هماهنگ کننده کمیسیون مشترک از اتحادیه اروپا، به صورت دوجانبه و چندجانبه، انجام داد که در هیچ یک از آن‌ها آمریکا حضور نداشت.
برچسب ها: برجام ، وین ، عراقچی ، نشست
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۸°    ۳۰°