ظریف: تمامی تحریم‌های ترامپ، ضدبرجام بودند و باید رفع شوند
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
12:09 - جمعه 17 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۸۱۴۳۴۹
تاریخ انتشار : جمعه ۲۰ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۶:۵۰
وزیر امورخارجه تاکید کرد: تمامی تحریم‌های ترامپ، ضدبرجام بودند و باید رفع شوند - بدون توجه به تمایزات و نام گذاری‌های بی منطق و خوسرانه تحریم ها.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 به نقل از اداره کل اطلاع‌رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه، «محمدجواد ظریف» در حساب توییتری خود نوشت: ایران مسیری منطقی برای پایبندی کامل به برجام ارائه می‌کند: ایالات متحده - که این بحران را موجب شده - باید ابتدا به پایبندی کامل بازگردد؛ ایران پس از راستی‌آزمایی سریع، اقدام متقابل خواهد کرد؛ تمامی تحریم‌های ترامپ، ضدبرجام بودند و باید رفع شوند - بدون توجه به تمایزات و نام گذاری‌های بی منطق و خوسرانه تحریم ها.

 دومین جلسه حضوری هجدهمین نشست کمیسیون مشترک برجام که از روز سه شنبه در وین از سر گرفته شده بود، امروز برگزار شد.

ارائه گزارش رایزنی‌های فنی صورت گرفته در جلسات گروه‌های کارشناسی “لغو تحریم“ و “هسته ای” مهمترین دستورکار این نشست بود. در پایان این جلسه، توافق شد جلسه آتی کمیسیون در سطح معاونین در روز چهارشنبه آینده در وین برگزار شود و بلافاصله در چارچوب گروه‌های کارشناسی، رایزنی‌های فنی و تخصصی به صورت فشرده برای تهیه و ارائه فهرست اقداماتی که باید از سوی همه طرف‌ها در حوزه رفع تحریم و اقدامات هسته‌ای برای احیای برجام صورت گیرد، ادامه یابد.

هجدهمین نشست کمیسیون مشترک برجام روز جمعه ۱۳ فروردین به صورت مجازی آغاز شد و بنا به خواست طرف‌های حاضر روزسه‌شنبه، ۱۷ فروردین به صورت حضوری در وین از ادامه یافت. سیدعباس عراقچی، معاون سیاسی وزیر امور خارجه، ریاست هیات کشورمان را در این نشست بر عهده داشت و نمایندگانی از سایر دستگاه‌ها از جمله بانک مرکزی، وزارت نفت و سازمان انرژی اتمی، او را در این نشست همراهی کردند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۷°    ۲۸°