انریکه مورا: مذاکرات تخصصی نتیجه‌بخش بود
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
08:52 - سه‌شنبه 21 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۸۱۴۳۵۷
تاریخ انتشار : جمعه ۲۰ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۸:۴۷
هماهنگ‌کننده نشست کمیسیون مشترک برجام با صدور بیانیه‌ای مذاکرات تخصصی درباره رفع تحریم‌ها و اجرای توافق هسته‌ای ایران را مفید و نتیجه بخش خواند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 به نقل از ایرنا، در این بیانیه که یک نسخه آن در تارنمای سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا منتشر شد آمده است: نشست کمیسیون مشترک برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) در روز جمعه، ۹ آوریل (برابر با ۲۰ فروردین ۱۴۰۰) بصورت حضوری از سر گرفته شد. کمیسیون مشترک مسئولیت نظارت بر برجام را بر عهده دارد.

کمیسیون مشترک به ریاست معاون دبیر کل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپایی انریکه مورا، از جانب نماینده عالی اتحادیه جوزپ بورل برگزار شد و نمایندگان چین، فرانسه، آلمان، روسیه، بریتانیا و ایران حضور داشتند.

اعضا، بحث‌هایی که در سطوح مختلف کمیسیون مشترک در خصوص بازگشت احتمالی امریکا به برجام صورت گرفته را مورد ارزیابی قرار داده و سازوکار‌ها جهت تضمین بازگشت به برجام و اجرای موثر آن را به بحث گذاشتند. دو گروه کارشناسی رفع تحریم و اجرای ترتیبات هسته‌ای اقدامات خود را به اطلاع کمیسیون مشترک رسانده و اعضا تبادل نظر‌های سازنده و نتیجه محور را مد نظر قرار دادند.

با توجه به بیانیه مشترک وزرای امور خارجه عضو برجام در مورخ ۲۱ دسامبر ۲۰۲۰ اعضا بر اراده خود جهت پیگیری تلاش‌های دیپلماتیک مشترک موجود تاکید کردند.

هماهنگ کننده به تماس‌های جداگانه خود با همه اعضای برجام و با ایالات متحده ادامه خواهد داد.

کمیسیون مشترک گروه‌های کارشناسی را موظف نمود تا اقدامات خود را ادامه دهند و توافق کرد تا طی هفته آتی در وین مجددا تشکیل جلسه دهد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۷°    ۲۹°