رونمایی از ۱۳۳ دستاورد هسته‌ای با حضور رئیس جمهور
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  شنبه 02 مرداد 1400
کد خبر : ۸۱۴۳۸۵
تاریخ انتشار : شنبه ۲۱ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۸
مراسم رونمایی، افتتاح و راه اندازی ۱۳۳ دستاورد جدید هسته‌ای با حضور رئیس جمهور و به صورت تصویری آغاز شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 در مراسم پانزدهمین سالروز ملی فناوری هسته ای؛ ابتدا آقای علی‌اکبر صالحی معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی گزارشی از برنامه‌ها و طرح‌های این سازمان ارائه کرد و سپس با دستور رئیس جمهور رونمایی و بهره برداری از این طرح‌ها آغاز شد.
 در نمایشگاه دستاورد‌های انرژی هسته ای، نتایج تلاش‌های یک سال گذشته کارکنان و متخصصان صنعت هسته‌ای کشورمان شامل ۱۳۳ دستاورد جدید ممیزی شده در حوزه‌های مختلف صنعت هسته‌ای از جمله کوانتوم، غنی سازی، آب سنگین و ترکیبات دوتره، رادیو دارو، لیزر و …رونمایی می‌شود.
این دستاورد‌ها علاوه بر اینکه در قالب نمایشگاه قابل مشاهده است، ۱۱ مورد آن به صورت ارتباط تصویری و ۸ مورد از آن‌ها با دستور رئیس جمهور رونمایی، افتتاح و راه اندازی خواهد شد.
 طراحی، ساخت و راه اندازی فاز دوم واحد‌های تولیدی صنعتی ترکیبات دوتره در مجتمع آب سنگین خنداب اراک؛ طراحی، ساخت و بهره برداری از اورژانس پرتوی سوانح و سوختگی اراک؛ آغاز عملیات گازدهی به ماشین‌های سانتریفیوژ نسل جدید در سایت غنی سازی نطنز؛ تجهیز و راه اندازی خط تولید ماشین‌های سانتریفیوژ نسل جدید در مجتمع شهید احمدی روشن در نطنز کاشان؛ طراحی و ساخت دستگاه لیزر دیسک ۵kw,۱۰kw، فیبر و ۲kw، فیبر به روش تاندوم و ترکیب کننده فیبر ۴ به یک در هشتگرد؛ بهره برداری از مرکز ملی جداسازی و توسعه کاربرد ایزوتوپ‌های پایدار در فردو و آغاز تجهیز و بهره برداری از این مرکز؛ افتتاح مرکز فناوری‌های کوآنتومی ایران در تهران؛ طراحی، ساخت و بهره برداری از ایستگاه تصفیه خوراک هگزافلوراید اورانیوم در مجتمع غنی سازی نطنز کاشان ۸ دستاورد و طرحی هستند که با دستور رئیس جمهور رونمایی می‌شوند.
 در نمایشگاه دستاورد‌های انرژی هسته‌ای هم چند رادیو دارو جدید رونمایی می‌شود و سازمان انرژی اتمی دارو‌های یک میلیون نفر را که به امراض صعب العلاج مبتلا هستند، تأمین می‌کند.
 همچنین بهره برداری از مرکز یون درمانی در استان البرز که بیمارستانی برای درمان امراض صعب العلاج و سرطان است یکی دیگر از این دستاوردهاست که ۲۰۰ میلیون یورو تجهیزات برای این بیمارستان خریداری شده است. این بیمارستان ششمین بیمارستان پیشرفته در جهان است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °