زمان فروش واکسن کرونا به مردم نیست
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
23:17 - سه‌شنبه 21 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۸۱۴۴۱۷
تاریخ انتشار : شنبه ۲۱ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۸:۵۶
مدیر روابط عمومی سازمان نظام پزشکی گفت: نظام پزشکی قاطعانه مخالف فروش واکسن کرونا به مردم است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
دکتر "حسین کرمانپور"با بیان مشکلات پیش روی واردات واکسن کرونا به کمک بخش خصوصی گفت: در حال حاضر ۳ معضل عمده، یعنی جابجایی ارز، هزینه واکسن و عدم مشخص بودن مقیاس تبدیل ارز واکسن به ریال بر سر راه بخش خصوصی است.

کرمانپور افزود: تقریبا چهار الی پنج ماه پیش سازمان نظام پزشکی درخواست اجازه واردات واکسن کرونا به بخش خصوصی را به وزیر بهداشت ارائه کرده است.
 
او گفت: سازمان نظام پزشکی یک NGO است، شاید بتواند از جا‌های خاصی واکسن کرونا را برای کادر درمان و حتی برای مردم خریداری کرده و وارد کند.
 
وی افزود: اگر بخواهیم فقط برای کادر درمان واکسن کرونا وارد کنیم، حدود ۱.۵ میلیون دز واکسن لازم است و برای واکسینه کردن جمعیت ۵۵ میلیونی، حدود ۱۱۰ میلیون دز واکسن لازم است.
 
مدیر روابط عمومی سازمان نظام پزشکی افزود: اکنون دولت باید هزینه کند تا ملت ایمن شوند، واکسن هیچ‌جوره نباید فروخته شود.

کرمانپور با تاکید بر اینکه متولی توزیع واکسن و نظارت بر آن به صورت شفاف بر عهده بهداشت و درمان کشور است، گفت:  واکسن کرونای وارداتی باید به محض ورود به فرودگاه در پکیج کامل در اختیار وزارت بهداشت قرار گیرد، در سیستم سازمان غذا و دارو کدگذاری شده و بر اساس سند ملی واکسیناسیون رایگان در اختیار مردم گذاشته شود.

وی با تاکید مخالفت فروش واکسن کرونا به مردم گفت: اکنون در وضعیت یک بیماری اپیدمیک و یک تهدید اجتماعی هستیم، واکسن چه یک دلار خریده شود چه ۱۰ دلار، باید به صورت رایگان به مردم ارائه شود. فکر می‌کنم تا زمانیکه مردم نیازمند واکسن هستند و کرونا کنترل نشده است، نباید برای واکسن کرونا بها قائل شد. بلکه باید به صورت رایگان واکسیناسیون انجام شود.
برچسب ها: کرونا ، واکسن
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۷°    ۲۹°