نمایشگاه مشترك تمبر ایران وارمنستان
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
07:31 - يکشنبه 26 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۸۱۴۴۷۳
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۲ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۰
رمضانعلی سبحانی فر در مراسم افتتاحیه نمایشگاه مجازی تمبر ایران و ارمنستان، برگزاری این نمایشگاه را سرفصلی تازه برای گسترش همکاری های پستی در آینده دانست.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
نمایشگاه مجازی تمبر ایران و ارمنستان امروز یکشنبه ۲۲ فروردین ۱۴۰۰ با حضور معاون وزیر ارتباطات، سفیر ارمنستان در ایران، نماینده ارامنه در مجلس شورای اسلامی، رئیس کمیته ملی موزه‌های ایران، روسای موزه‌های ارتباطات و ارامنه برگزار و در حاشیه آن از تمبر کلیسای تادئوس مقدس رونمایی شد.

سبحانی فر در این مراسم با بیان این که، این رویداد فرهنگی می‌تواند تقویت مراودات پستی دو کشور را در بر داشته باشد، آمادگی پست ایران را برای گسترش همکاری‌ها اعلام نمود.

وی با اشاره به روابط خوب دو کشور در زمینه ارسال مرسولات از طریق مرز ایران وارمنستان، خواستار از سرگیری این امر و بهره گیری از ظرفیت‌های پست دوکشور جهت خدمت رسانی بیشتر و بهتر به مردم شد.

رئیس هیئت مدیره شرکت ملی پست، تمبر را یکی از معتبرترین داشته‌های فرهنگی کشور‌ها برشمرد و افزود: "برگزاری نمایشگاه‌های تمبر مشترک با کشورها، همواره در انتقال تاریخ و فرهنگ نقش ویژه‌ای دارد. "

معاون وزیر ارتباطات با بیان این که، تمبر در کنار ارزش‌های هنری و زیبا شناختی اش به عنوان یک رسانه ارتباطی موثر محسوب می‌شود، خاطرنشان کرد: "این رسانه با قابلیت پیام رسانی گسترده و فراگیرش، نقش‌های گوناگونی در زمینه‌های فرهنگی، اجتماعی، تاریخی، اقتصادی و سیاسی و ... ایفا می‌نماید. "

سبحانی ­فر درخصوص انتشار تمبر کلیسای تادئوس مقدس توسط پست ایران گفت: "حضور این تمبر‌ها در کشور‌های مختلف جهان نشان دهنده روابط نزدیک ارمنستان و ایران خواهد بود که قدمتی دیرینه دارد و این گونه اقدامات فرهنگی گام مهمی در راستای تحکیم دوستی دو کشور است. "

سفیر ارمنستان در ایران نیز در این مراسم با بیان اینکه این رویداد فرهنگی باعث تقویت دوستی و مراودات کشور‌ها خواهد شد، از وزیر ارتباطات و مدیرعامل پست ایران در راستای تمرکز بر روابط دو کشور قدردانی کرد.

آرتاشس تومانیان، تمبر را نقطه عطفی در تاریخ روابط کشور‌ها خواند و عنوان کرد: "برگزاری نمایشگاه‌های مشترک تمبر و رونمایی از تمبر‌های مختلف، نشان دهنده فرهنگ غنی و پربار کشورهاست. "
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۸°    ۲۹°