لبخند به توکیو، قدرت‌نمایی کشتی‌گیران ایران
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
23:06 - چهارشنبه 22 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۸۱۴۴۸۶
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۲ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۶:۱۷
مسابقات کشتی آزاد انتخابی المپیک ۲۰۲۰ توکیو امروز در آلماتی قزاقستان برگزار شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 نتایج و برنامه نمایندگان ایران به این شرح است:

* ۶۵ کیلوگرم:
امیر محمد یزدانی در دور اول استراحت کرد و در دور یک چهارم نهایی ۱۰ - ۰ محمد عبدالکریم از کویت را ضربه فنی کرد، سپس در دور نیمه نهایی ۱۰ - ۰ حاجی محمد علی از بحرین را نیز با ضربه فنی مغلوب کرد و در فینال به مصاف ارنظر آکمتعلیف از قرقیزستان می‌رود و صعود خود را به المپیک ۲۰۲۰ قطعی کرده است.
* ۷۴ کیلوگرم:
یونس امامی در دور نخست ۱۰ - ۰ علی محمد عوض مرادوف از ترکمنستان را ضربه فنی کرد و در دور یک چهارم نهایی ۱۱ - ۰ و با ضربه فنی بر منگ هیجیگان از چین به پیروزی رسید. سپس در نیمه نهایی با نتیجه ۱۰ - ۰ و ضربه فنی ساندیپ سینگ مان هندی را تسلیم کرد. امامی در فینال با بهزاد عبدورحمانوف از ازبکستان مسابقه می‌دهد و صعود خود را به المپیک ۲۰۲۰ قطعی کرده است.
* ۹۷ کیلوگرم:
محمد حسین محمدیان در دور اول با نتیجه ۱۱ - ۰ نائویا آکاگوما از ژاپن را با ضربه فنی شکست داد و در دور یک چهارم نهایی با نتیجه ۱۵ - ۴ و ضربه فنی نیازمحمد ساپاروف از ترکمنستان را مغلوب کرد. محمدیان در نیمه نهایی ۱۰ - ۰ ساتیوارت کادیان از هند را نیز با ضربه فنی شکست داد و در فینال با ماگومد ابراگیموف از ازبکستان کشتی می‌گیرد و البته محمدیان با راهیابی به فینال جواز حضور در المپیک ۲۰۲۰ را به دست آورده است.

 پیش از این در رقابت‌های کشتی فرنگی انتخابی المپیک در وزن ۶۷ کیلوگرم محمدرضا گرایی و در وزن ۹۷ کیلوگرم محمدهادی ساروی قهرمان شدند و مجوز حضور در المپیک گرفتند. در وزن ۸۷ کیلوگرم حسین نوری با شکست در دیدار رده بندی حذف شد. در رده بندی امتیازی و پایانی تیمی بخش فرنگی تیم سه نفره ایران نیز با ۶۰ امتیاز پنجم شد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۸°    ۳۰°