تمدید مهلت ثبت‌نام شورا‌های روستا
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
14:53 - سه‌شنبه 28 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۸۱۴۵۰۷
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۲ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۹:۵۷
دبیر و سخنگوی ستاد انتخابات گفت: مهلت ثبت نام داوطلبان شورا‌های اسلامی روستا‌ها ساعت ۶ بعد از ظهر طبق قانون باید پایان می‌یافت، اما با توجه به درخواست استان‌ها و بخشداری‌ها مبنی بر حضور داوطلبان در شعب ثبت‌نام برای ساعات آینده تمدید شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 به نقل از ایرنا، سید اسماعیل موسوی در گفت‌وگویی خاطرنشان کرد: از اسفند ماه سال گذشته ثبت نام داوطلبان انتخابات شورا‌ها شروع شد و ابتدا انتخابات شورا‌های شهر به مدت یک هفته انجام شد و بیش از ۵۱ هزار نفر در این انتخابات ثبت نام کردند.

وی ادامه داد: بعد از انتخابات شورای شهرها، ثبت نام داوطلبان انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس شورای اسلامی در شش حوزه انتخابیه انجام شد و سپس ثبت نام داوطلبان میان‌دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری در چهار استان انجام شد.

موسوی افزود: امروز آخرین روز ثبت نام داوطلبان شورا‌های اسلامی روستاست که ساعت ۶ بعد از ظهر طبق قانون باید پایان می‌یافت، اما به درخواست استان‌ها و بخشداری‌ها مبنی بر حضور داوطلبان در شعب ثبت‌نام برای ساعات آینده تمدید شد.

دبیر و سخنگوی ستاد انتخابات کشور درباره زمان ثبت نام انتخابات ریاست جمهوری نیز گفت: ثبت نام داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری از ۲۱ اردیبهشت در وزارت کشور شروع می‌شود و به مدت پنج روز ادامه خواهد یافت.

وی گفت: بعد از آن هم، مرحله تایید صلاحیت داوطلبان ریاست جمهوری در شورای نگهبان آغاز خواهد شد و رسیدگی به صلاحیت داوطلبان سایر انتخابات ها، ابتدا در هیات‌های اجرایی مستقر در فرمانداری‌ها و بخشداری‌ها و پس از آن در هیات‌های نظارت انجام می‌شود.

موسوی، زمان قانونی شروع تبلیغات انتخاباتی را بعد از اعلام نتایج تایید صلاحیت‌ها عنوان کرد و گفت: فرصت تبلیغات انتخابات برای داوطلبان انتخابات‌های مختلف متفاوت است و داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری ۲۰ روز فرصت تبلیغ دارند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۰°    ۳۴°