کرملین اوکراین را به نوزاد دردسرساز تشبیه کرد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
10:39 - يکشنبه 26 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۸۱۴۵۲۱
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۳ فروردين ۱۴۰۰ - ۰۹:۱۹
سخنگوی رئیس جمهوری روسیه، اوکراین را به نوزاد وحشتناک و دردسرساز تشبیه کرد که سعی دارد روسیه را یک طرف مناقشه در این کشور معرفی کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
پسکوف، یکشنبه در گفتگو با شبکه تلویزیونی روسیه۱ که در برنامه سیاسی «مسکو. کرملین. پوتین» پخش شد، گفت: کی یف با سرسختی سعی دارد روسیه را به عنوان یکی از طرف‌های مناقشه در شرق این کشور معرفی کند و فقط با توضیح صبورانه می‌توان با این تلاش‌ها مقابله کند.

سخنگوی رئیس جمهوری روسیه گفت: موضوع تصویری از روسیه مطرح است که سیاستمداران و رسانه‌ها در غرب ایجاد می‌کنند و در آنجا همه یکصدا از افزایش حضور نظامی روسیه در مرز‌های این کشور با اوکراین سخن می‌گویند.

وی با بیان اینکه رسانه‌های غربی بطور همزمان با این اخبار، از کشته شدن پنج نظامی اوکراینی خبر می‌دهند، اظهار داشت: در نتیجه، به مخاطبان غربی چنین القا می‌شود که زد و خورد‌هایی بین روسیه و اوکراین جریان دارد.

پسکوف یادآورشد که روسیه طرف مناقشه در اوکراین محسوب نمی‌شود و برعکس تمام سعی و تلاش خود را برای کمک به حل و فصل این مناقشه بکار می‌گیرد. به استثنای اوکراین بقیه شرکت کنندگان در گروه نورماندی این واقعیت را درک می‌کنند.

گروه نورماندی از روسیه، اوکراین، فرانسه و آلمان تشکیل شده است و روسای جمهور و وزیران خارجه کشور‌های عضو این گروه برای حل مساله اوکراین چند بار با یکدیگر دیدار کرده یا گفت و گوی تلفنی کرده اند.

سخنگوی رئیس جمهوری روسیه گفت: برای کشور‌های این گروه، اوکراین نوزاد وحشتناک از آن به هیچ وجه خلاصی نمی‌یابند و دردسر‌های زیادی را به وجود آورده است.

بر اساس گزارش رسانه‌ها، تنش‌ها در دونباس میان جدایی طلبان و دولت اوکراین از یک هفته پیش اوج گرفته است.

ولادیمیر زلنسکی رئیس جمهوری اوکراین دوشنبه هفته گذشته طی یک مکالمه تلفنی با دبیرکل ناتو ینس استولتنبرگ، گفته بود که تنها با ورود اوکراین به سازمان آتلانتیک شمالی (ناتو) می‌توان به پایان درگیری در دونباس خاتمه داد.

پسکوف سخنگوی کرملین در مورد این اظهارات رئیس جمهوری اوکراین درباره پیوستن به ناتو واکنش نشان داد و گفت: پیوستن این کشور به سازمان پیمان آتلانتیک شمالی(ناتو) تنها اوضاع این کشور را وخیم‌تر می‌کند.

ناتو برای برگزاری رزمایش بزرگی با شرکت اوکراین و پنج کشور دیگر در پهنه آبی دریای سیاه در ماه‌های آوریل و می (فروردین و اردیبهشت) آماده می‌شود که گفته شده سناریوی ضد روسیه دارد.

وزیر دفاع اوکراین با بیان اینکه کی‌یف قصد جنگ افروزی ندارد، گفت: مصمم به بازپس گرفتن مناطق خود از راه‌های صلح آمیز هستیم.

آندره تاران شنبه در سخنانی که در پایگاه اینترنتی وزارت دفاع اوکراین منتشر شد، اطلاعاتی مبنی بر اینکه اوکراین قصد آغاز عملیات نظامی در منطقه دونباس را دارد، ادعایی برای ایجاد رعب و وحشت خواند.

منطقه شبه جزیره کریمه در سال ۲۰۱۴ پس از برگزاری همه پرسی عمومی در این منطقه که اکثر ساکنان آن به استقلال از اوکراین رای دادند با امضای موافقت نامه‌ای به روسیه ملحق شد.

مناقشه در منطقه دونباس شامل استان‌های دونتسک و لوگانسک در شرق اوکراین نیز پس از تغییر حکومت در کی‌یف و روی کار آمدن دولت غرب گرا در این کشور آغاز شد و بر اثر جنگ داخلی در این منطقه تا حدود ۱۴ هزار نفر اکثرا ساکنان محلی کشته شدند.

وزیر دفاع اوکراین افزود: متشنج کردن منطقه دونباس و متهم کردن اوکراین برای نقض حقوق روس تبار‌ها در این منطقه می‌تواند شرایط را برای تهاجم روسیه به اوکراین مهیا کند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۸°    ۲۹°