ادامه راه وین بستگی به آمریکا در رفع تحریم‌های ایران دارد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
22:47 - چهارشنبه 22 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۸۱۴۵۶۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۳ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۷
وزیر امور خارجه آلمان گفت: ما باید یک روند متوالی را برای ادامه تعامل تدوین کنیم و البته همه این‌ها بستگی به آمریکا دارد که تا چه اندازه مایل به لغو تحریم‌های ایران است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
هایکوماس امروز(دوشنبه) در نشست مطبوعاتی مشترک با همتای پاکستانی خود در برلین گفتگوهای اخیر در وین را سازنده توصیف کرد و گفت: ما باید یک روند متوالی را برای ادامه تعامل تدوین کنیم و البته همه این‌ها بستگی به آمریکا دارد که تا چه اندازه مایل به لغو تحریم‌های ایران است.
 
وزیر امور خارجه آلمان افزود: بحث‌ها هفته گذشته صورت گرفت و فردا ادامه خواهد یافت، هر چند این گفتگو‌ها آسان نبود، اما ماهیت آن‌ها سازنده است.

هایکو ماس بدون اشاره به قانون شکنی دولت آمریکا با خروج از برجام و اقدامات بی‌نتیجه طرف‌های اروپایی برای عمل به تعهدات خود، مدعی شد که هدف بحث‌ها این است که ایران به طور کامل به تعهدات برجامی خود پایبند باشد.

وی گفت: ما باید به دنبال فرآیندی باشیم که اجازه ندهد مسیر مذاکرات قطع شود و البته همه این‌ها بستگی دارد که آمریکا تا چه‌اندازه مایل است تحریم‌های اعمال شده علیه ایران را لغو کند.

هایکو ماس افزود: معتقدیم این کار آسان نخواهد بود و تاکنون رویکرد سازنده‌ای را مشاهده کرده‌ایم. جلساتی که قرار است در این هفته برگزار شود تحت تاثیر تحولات فعلی است و ما تلاش داریم آنچه در وین بحث می‌شود در تهران قابل اجرا باشد.

مهمترین دستورکار دومین جلسه حضوری هجدهمین نشست کمیسیون مشترک برجام در روز جمعه گذشته "لغو تحریم" و "هسته‌ای" بود.

در پایان این جلسه، توافق شد جلسه آتی کمیسیون در سطح معاونان در روز چهارشنبه آینده در وین برگزار شود و بلافاصله در چارچوب گروه‌های کارشناسی، رایزنی های فنی و تخصصی به صورت فشرده برای تهیه و ارائه فهرست اقداماتی که باید از سوی‌ همه طرف‌ها در حوزه رفع تحریم و اقدامات هسته‌ای برای احیای برجام صورت گیرد، ادامه یابد.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۸°    ۳۰°