قاچاق جوجه بازار مرغ را ملتهب خواهد کرد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
22:58 - چهارشنبه 22 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۸۱۴۵۶۳
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۳ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۰
نایب رئیس کانون سراسری مرغداران گوشتی با تایید قاچاق جوجه گفت: امیدواریم با جلوگیری از قاچاق جوجه و افزایش تولید و عرضه جوجه به مرغداران قیمت جوجه کاهش و تولید مرغ افزایش پیدا کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 حبیب اسدالله نژاد در گفتگو با شبکه خبر با اشاره به کاهش تولید و عرضه جوجه گفت: الان واحد‌های مرغداری ما با قیمت ۶ هزار تومان - یعنی ۱۸۰۰ تومان بالاتر از قیمت مصوب - هم قادر نیستند جوجه‌های خودشان را تامین کنند و این قضیه هم کمبود ایجاد کرده هم گرانی که قیمت تمام شده هر کیلوگرم مرغ را برای واحد‌های مرغداری افزایش پیدا کرده است.

نایب رئیس کانون سراسری مرغداران گوشتی با بیان این که در فروردین برای تولید ۱۲۵ میلیون قطعه جوجه برنامه ریزی شده بود گفت: بالاتر از این عدد تولید شد، اما نبود برنامه ریزی برای مازاد تولید واحد‌های مرغداری را مجبور کرد از ترس زیان، بدون توجه به بازار داخل، هرچه می توانند صادرات غیر قانونی انجام دهند.

او افزود: در شرایطی که ۲۳ روز از فروردین گذشته عملا به عددی که مود نظر برای تامین مرغ کشور بود نرسیدیم و آمار جوجه ریزی تا به امروز کمتر از ۸۰ میلیون قطعه است که اگر با همین شرایط پیش برویم در فروردین حدود ۱۵ میلیون قطعه جوجه از نیاز بازار عقب خواهیم بود و ممکن است در نیمه دوم اردیبهشت شاهد کمبود و التهاب در بازار باشیم.

اسدالله نژاد با تاکید بر لزوم جلوگیری از صادرات غیرقانونی و بسته شدن راه‌های خروج و قاچاق گفت: متولی موضوع وزارت جهاد کشاورزی و صمت هستند و نیرو‌های امنیتی و قضایی هم می‌توانند کمک کنند و بر اساس اطلاعات ما با دستوراتی که صادر شده حجم قاچاق به کشور‌های همسایه کاهش پیدا کرده است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۸°    ۳۰°