وزیر دفاع: فوق‌العاده مناطق جنگی برای نیرو‌های مسلح اعمال شود
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  پنجشنبه 01 مهر 1400
کد خبر : ۸۱۴۶۱۳
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۲۴ فروردين ۱۴۰۰ - ۰۹:۲۹
وزیر دفاع گفت: سازمان برنامه و بودجه بر اساس قانون برنامه ششم توسعه، باید فوق‌العاده مناطق جنگی را برای نیرو‌های مسلح شاغل در این مناطق اعمال کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
به نقل از خانه ملت، امیر سرتیپ امیر حاتمی در نشست علنی امروز در پاسخ به سوال عبدالرضا مصری درباره موضوع علت عدم اجرا و اعمال قانون برنامه ششم در خصوص اعمال فوق‌العاده مناطق جنگی به نیرو‌های مسلح، گفت: با سلام و درود به ارواح طیبه شهدای انقلاب اسلامی علی الخصوص شهید صیاد شیرازی، سپهبد بااخلاص و پرتلاش که این روز‌ها ایام شهادت این شهید بزرگوار است. پیشاپیش ماه مبارک رمضان را تبریک می‌گویم و آرزوی توفیق به عمل شعار سال ۱۴۰۰ تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها را دارم.

وی ادامه داد: از نمایندگان برای فرآیند تصویب بودجه ۱۴۰۰ به ویژه توجهاتی که به موضوعات مختلف نیرو‌های مسلح علی‌الخصوص معیشت رزمندگان معسر و سایر موضوعات مرتبط با کرامت جامعه شاغلین و بازنشستگان نیرو‌های مسلح تشکر و درخواست می‌کنم در ادامه کار به موضوع تأمین منابع همسان‌سازی حقوق بازنشستگان که متأسفانه نقطه ضعف بودجه ۱۴۰۰ بود عنایت کنند.

امیرحاتمی در ادامه افزود: از تصویب قانون جهش تولید مسکن و اهتمام به تأمین مسکن شاغلین و بازنشستگان لشکری و سایر اقشار کشور تشکر می‌کنم، از دکتر مصری هم که همواره در اهتمام به امور معیشتی ایثارگران به ویژه رزمندگان معسر و کارکنان شاغل و بازنشسته نیرو‌های مسلح توجه داشته‌اند، تشکر می‌کنم.

وی با اشاره به سوال مصری با موضوع علت عدم اجرا و اعمال قانون برنامه ششم در خصوص اعمال فوق‌العاده مناطق جنگی به نیرو‌های مسلح، افزود: بر اساس بند‌های (۳) و (ج) ماده (۱۱۲) قانون برنامه ششم توسعه سازمان برنامه و بودجه کشور موظف شده است به منظور جبران عقب‌ماندگی استان‌های مناطق عملیاتی دفاع مقدس فوق‌العاده خاصی را به شاغلین دستگاه‌های اجرایی مناطق عملیاتی تقدیم کند.
 
نماینده کرمانشاه از پاسخ وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح به سوالی درباره علت عدم پرداخت فوق‌العاده مناطق جنگی به نیرو‌های مسلح قانع شد.
 
در ابتدای جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی، سوال آقای عبدالرضا مصری، نماینده کرمانشاه از وزیر دفاع در دستور قرار گرفت.

پس از پاسخ‌های امیر حاتمی، وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح درباره علت عدم اجرا و اعمال قانون برنامه ششم توسعه در پرداخت فوق‌العاده مناطق جنگی به نیرو‌های مسلح؛ نماینده کرمانشاه درخواست کرد سوال به رای گذاشته نشود، اما این موضوع در اولین جلسه کمیسیون برنامه و بودجه با اولویت بررسی شود.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۳۱.۵۹°    ۳۱.۹۹°