نام‌نویسی ۱۹ هزار نفر درانتخابات شوراهای روستای سیستان وبلوچستان
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
22:52 - چهارشنبه 22 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۸۱۴۶۲۰
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۲۴ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۴
معاون سیاسی اجتماعی استانداری سیستان و بلوچستان گفت: ۱۹ هزار و ۱۳۰ داوطلب شرکت در انتخابات شوراهای روستایی در این استان نام‌نویسی کردند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
به نقل از روابط عمومی استانداری سیستان و بلوچستان، ابوذر کوثری اظهار داشت: ۱۹ هزار و ۱۳۰ داوطلب شرکت در انتخابات ششمین دوره شورا‌های روستایی در استان سیستان و بلوچستان نام‌نویسی کردند که نسبت به دوره پنجم این شورا‌ها ۱۲ درصد افزایش داشته است.

وی گفت: امسال در سه هزار و ۵۰۰ روستای سیستان و بلوچستان شرایط برگزاری انتخابات شورا‌های روستا‌ها وجود دارد که از این تعداد سه هزار و ۳۸۰ روستا سه نفره و ۱۲۰ روستا شورای پنج ۵ نفره است.

معاون سیاسی و اجتماعی استانداری سیستان و بلوچستان افزود: نام‌نویسی داوطلبان شورا‌های روستا‌ها در سیستان و بلوچستان با افزایش روبرو بوده و از این میزان داوطلبان شرکت‌کننده، بانوان ۱۰۵ نفر نسبت به دوره پنجم این شورا‌ها افزایش داشته است.

وی تصریح کرد: با توجه به نقش و اهمیت انتخابات شورا‌های اسلامی در توسعه روستا‌ها مردم این استان حتماً در این انتخابات مشارکت فعال داشته باشند.

کوثری ادامه داد: در مناطق روستایی زیر ۲۰ خانوار سواد خواندن و نوشتن برای نام‌نویسی داوطلبان انتخابات شورا‌های اسلامی کفایت، ولی برای روستا‌های بالای ۲۰ خانوار ارائه مدرک تحصیلی لازم بود.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۸°    ۳۰°