آغاز ساخت ۱۸۰۰ واحد مسکونی در اسلامشهر
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  شنبه 13 آذر 1400
کد خبر : ۸۱۴۶۶۳
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۲۴ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۸:۱۴
همزمان با چهل و دومین سالگرد افتتاح حساب ۱۰۰ حضرت امام خمینی (ره) و تاسیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آیین کلنگ زنی ۱۸۰۰ واحد مسکونی با حضور وزیر راه و شهرسازی در جنوب غرب تهران آغاز شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
با حضور محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی و علیرضا تابش رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی عملیات احداث ۱۰۰۰ واحد مسکونی توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با عنوان مجتمع مسکونی یاس سپید و عملیات ساخت ۸۰۰ واحد اقدام ملی مسکن در شهرک واوان اسلامشهر آغاز شد.

وزیر راه و شهرسازی گفت: در همه شهر‌های کشور طرح اقدام ملی مسکن را تعریف کردیم که با سه شرایط متفاوت اجرا می‌شود.
 
اسلامی افزود: در نوع اول زمین در اختیار متقاضیان قرار گرفته تا به صورت فردی و گروهی اقدام به ساخت مسکن کنند و در نوع دوم به دلیل محدودیت زمین در شهر‌های بزرگ اقدام ملی مسکن بصورت مجتمع اجرا می‌شود و در نوع سوم به صورت مشارکت وبا تفاهم با دستگاه‌های مرتبط اقدام به تامین مسکن ملی شده است.
 
وزیر راه و شهرسازی گفت: امروز از ۵۳۰ هزار واحد در حال احداث مسکن ملی عبور کردیم و از این ماه به صورت مرتب برای بهره برداری از واحد‌های احداث شده اقدام خواهیم کرد. برای احداث ۱۰۰۰ واحد مسکونی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی حدود هزار میلیارد تومان اعتبار از سوی بنیاد میکن در نظر گرفته شده که قرار است تا ۳ سال آینده به بهره برداری برسد.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی هم از اختصاص کمک بلاعوض ۳۰ میلیون تومانی دولت و تسهیلات ۸۰ میلیون تومانی با نرخ سود ۴ درصدی به ساخت مسکن محرومان روستایی خبر داد و گفت: اراضی پروژه ۱۰۰۰ واحدی یاس سپید به بنیاد مسکن اختصاص دارد و این بنیاد با اعتبارات داخلی، آن را تکمیل خواهد کرد؛ فرآیند واگذاری نیز شامل محاسبه نرخ تمام شده هر واحد به اضافه ۱۰ درصد سود بنیاد مسکن است.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱.۷۹°    ۵.۹۹°