واعظی: رژیم صهیونیستی پشت خرابکاری در نطنز است
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
12:23 - جمعه 17 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۸۱۴۷۰۶
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۵ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۶
رئیس دفتر رییس‌جمهور گفت: شاهد یک خرابکاری تروریستی در نطنز بودیم که شواهد نشان می‌دهد رژیم صهیونیستی در پشت پرده آن بوده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
آقای محمود واعظی در حاشیه جلسه هیات دولت در خصوص اقدام برای غنی سازی ۶۰ درصدی افزود: آنچه درباره زنجیره IR۶ و افزایش غنی سازی تا ۶۰ درصد انجام دادیم، واکنش طبیعی به اقدامات طرف مقابل بود.

وی تصریح کرد: فعالیت‌های هسته‌ای ما صلح آمیز است، هرکدام از این اقداماتی که انجام می‌شود معلوم و طی یادداشتی که به آژانس اطلاع داده می‌شود مشخص است؛ هرچه مذاکرات طولانی‌تر شود فشار تحریم بیشتر می‌شود، علی رغم اینکه دولت جدید آمریکا اعلام کرده که فشار حداکثری دولت ترامپ شکست خورده، اما عملا با حفظ تحریم‌ها نشان می‌دهد که همان راه طی می‌شود.

رئیس دفتر رییس‌جمهور در خصوص درباره سفر لاوروف وزیر خارجه روسیه به ایران هم گفت: سفر با مذاکرات خوبی پیش رفت، جلسه وزیر خارجه روسیه با آقای ظریف سه ساعت طول کشید که به معنی آن است همه موضوعات و مسائل دوجانبه، منطقه‌ای و بین المللی با ابعاد مختلف مورد بررسی قرار گرفت، طبیعی است یکی از موضوعات مسئله برجام بوده که همواره وزیرخارجه روسیه حمایت خود را از برجام اعلام کرده که باید تحریم‌ها هرچه سریعتر توسط آمریکا برداشته شود.

آقای واعظی در خصوص خرابکاری در نطنز هم گفت: با توجه به اینکه مسئله امنیتی است، نمی‌توانیم بر اساس علائم ظاهری صحبت کنیم باید تحقیق کنیم، هم دستگاه‌های امنیتی ما روی این موضوع کار می‌کنند و خوشبختانه به سرنخ‌ها و نکات روشنی هم رسیدند، وقتی که این تحقیق تمام شود طبیعی است که حق مردم عزیز است که مطلع شوند.

وی در ادامه افزود: طبیعی است در مناطق حساس دشمن همه نیرو‌های خود را بکار گیرد تا اطلاعات خود را برای خرابکاری بیشتر کند، ما هم باید از همه ابزار جدید و فناوری جدید برای اینکه این اتفاقات نیفتد استفاده کنیم. این موضوع همواره توسط شخص رئیس جمهور بیان شده و خواسته و دستور داده اند که حفاظت فیزیکی و غیر فیزیکی افزایش پیدا کند و اخیرا مجددا در دولت همین دستور را دادند.
 
 
تصمیم ستاد ملی کرونا فصل الخطاب است

رئیس دفتر رئیس جمهور با بیان اینکه تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا برای همه دستگاه‌ها و سازمان‌ها فصل الخطاب است گفت: این ستاد مورد تایید مقام معظم رهبری و مصوبه شورای عالی امنیت ملی است.

آقای واعظی افزود: افرادی که فکر می‌کنند حتما باید نظرات یک دستگاه در ستاد مد نظر قرار گیرد اشتباه می‌کنند چرا که در آن صورت نیازی به تشکیل یک ستاد ملی برای مقابله با کرونا نبود.

وی اضافه کرد: تصمیم ستاد تصمیمی است که باید عرصه‌های مختلف اجتماعی در آن لحاظ شود.

آقای واعظی گفت: اینکه می‌گویند کل کشور را باید به خاطر کرونا تعطیل کرد باید این مطلب را در نظر داشته باشند که بودجه مورد نیاز کسبه را نیز باید در این تعطیلات در نظر گرفت و تامین کرد. br/ رئیس دفتر رئیس جمهور تصریح کرد: این تجربه تمامی کشور‌های جهان در برخورد با کروناست و در این زمینه لزوماً یک تصمیم اجرایی برای کشور گرفته می‌شود.

وی گفت: اگر عضو ستاد باشیم و فکر کنیم که ستاد باید تصمیمات یک دستگاه را مد نظر قرار دهد این امر درستی نیست.

آقای واعظی همچنین در خصوص برخی اظهار نظر‌های اعضای ستاد ملی مقابله با کرونا واکنش نشان داد و افزود: جای برخی حرف‌ها ارائه علنی آن‌ها نیست و باید در ستاد گفته شود.

وی ادامه داد: زمانی که مردم پروتکل‌ها را رعایت می‌کنند و فوتی‌ها کم می‌شود یک دستگاه فکر می‌کند که تمام کار‌ها را انجام داده و به آن افتخار می‌کند، ولی به محض افزایش فوتی‌ها تصمیمات ستاد را مورد انتقاد قرار می‌دهد و دستگاه‌های دیگر را محکوم می‌کند.

اقای واعظی گفت: وزارت کشور همان وزارت کشوری است که به عنوان قرارگاه طی ماه‌های گذشته کار‌های بزرگی انجام داده و اظهار نظر‌های نادرست در مورد دستگاه‌ها بی انصافی است ضمن آنکه اظهارنظر‌های تند موجب خردشدن اعصاب مردم می‌شود.

وی افزود: وظیفه ما حرف زدن نیست بلکه عمل کردن است و ما قصد نداریم درباره کار به این بزرگی فقط سخنرانی کنیم و حتماً باید عمل کنیم.

آقای واعظی در پاسخ به انتقاد برخی‌ها در مورد اینکه چرا دولت تعطیلات عید را محدود نکرد گفت: ما در ایران تعطیلات عید نوروز داشتیم آیا کشور‌های دیگر اروپایی و ترکیه هم که وارد موج جدید کرونا شده اند نیز عید داشتند؟

وی ادامه داد: ما نباید فقط انتقاد کنیم بلکه باید با مردم صادقانه صحبت کنیم و بگوییم که ویروس جهش یافته است و وارد موج چهارم شده ایم بنابراین باید برای مبارزه با این ویروس دست به دست هم بدهیم.

آقای واعظی همچنین در پاسخ به سوالی دیگر در خصوص رسیدگی به وضعیت بازنشستگان گفت: رئیس جمهور بار‌ها دستوردادند به بازنشستگان رسیدگی شود تا آن‌ها زندگی راحت تری داشته باشند.

وی افزود: هر کدام از این صندوق‌های بازنشتسگی بر اساس توانایی خود تلاش می‌کنند گام‌های مثبتی بردارند و سعی ما این است که توازنی بین صندوق‌های بازنشستگی برای ارائه خدمات در راستای منافع بازنشستگان به وجود بیاید.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۷°    ۲۸°