اراده کنیم غنی‌سازی ۹۰ درصدی انجام می دهیم
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
17:56 - پنجشنبه 23 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۸۱۴۷۷۲
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۶ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۱
روحانی خطاب به غرب: ما به دنبال بمب هسته‌ای نیستیم این شما هستید که دنبال بمب هسته‌ای بودید و هستید. این اتهام روی پیشانی شماست.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
رئیس جمهور با بیان اینکه در پیک چهارم کرونا هنوز به نقطه قله پیک نرسیده ایم، گفت: هفته آینده در برخی استان‌ها روز‌های شدیدتر کرونا را در پیش خواهیم داشت.
 آقای روحانی در مراسم بهره برداری از طرح‌های ملی وزارت نفت افزود: امیدواریم بعد از هفته آینده از پیک خارج شویم.

رئیس جمهور با بیان این که اگر جهش ویروس انگلیسی کرونا نبود ما این پیک را نمی‌داشتیم، گفت: اساس مشکل این است که ویروس انگلیسی از عراق وارد خوزستان و از آنجا وارد استان‌های همجوار شد و بعد به سراسر کشور راه یافت.

آقای روحانی تصریح کرد: این ویروس است که شدت عمل نشان می‌دهد و انتقالش خیلی سریع است و اساس مشکل پیک چهارم همین است بنابر این هیچ کس دنبال علت‌های غلط نگردد و بداند که عامل اصلی مشکل ما ورود ویروس جهش یافته انگلیسی از مرز‌های عراق به کشور است.
رئیس جمهور گفت: البته همیشه مراسم‌هایی که داریم مثل عروسی، عید، سفرها، تردد‌ها و دورهمی‌ها در شدت یافتن ویروس کرونا تأثیرگذار است و به طور خلاصه هر جا دستورالعمل‌ها را رعایت نکنیم این ویروس شدت می‌یابد.

آقای روحانی گفت: امیدواریم همه دست به دست هم بدهیم و از این ویروس عبور کنیم.

رئیس جمهور همچنین اضافه کرد: تا یک هفته آینده می‌توانیم از شرایط سخت کرونایی در بسیاری از استان‌ها عبور کنیم.

وی تصریح کرد: در بررسی‌های شب گذشته در خصوص وضعیت شیوع کرونا در کشور، به غیر از چند استانی که شرایط سختی دارند بقیه استان‌های کشور نسبتاً شرایط قابل قبولی دارند.

اقای روحانی همچنین وضعیت کرونایی استان فارس را نسبتاً سخت خواند.
رئیس جمهور افزایش محصولات پتروشیمی کشورمان به ۲۵ میلیون تن در یک سال و چند ماه اخیر را از افتخارات بزرگ تاریخ ایران دانست.
آقای روحانی در ادامه اظهاراتش در مراسم بهره برداری از طرح‌های ملی وزارت نفت گفت: پایان دادن به طرح‌های مهم تولیدی که در ۱۰۰ روز پیش رو برای ما ممکن باشد در دستور کار قرار دارد.
رئیس جمهور افزود: به ویژه در پتروشیمی که کار بزرگی در سال ۹۹ انجام شد و برخی از آن نیز در همین ۱۰۰ روز پیش رو انجام می‌شود.
آقای روحانی گفت: کشور‌های منطقه ببینند که ایران در اوج تحریم دشمن، جنگ اقتصادی و همه گیری کرونا موفق شد بزرگترین جهش را در عرصه پتروشیمی در یک سال و چند ماه رقم زند که این افتخار بسیار بزرگی برای ما است.
رئیس جمهور افزود: البته در بخش‌های دیگر نیز فعالیت هایمان را تا روز آخر ادامه خواهیم داد و مهم این است که ریل گذاری‌های لازم را هم برای دولت بعدی انجام داده ایم یعنی ۷۰ درصد راه آماده است و ۳۰ درصد باقی مانده دیگر را دولت بعدی انجام می‌دهد و مردم ایران از دستاورد‌های آن طرح‌ها نیز بهره مند می‌شوند.
وی در بخش دیگری از سخنانش با تاکید بر تأمین معیشت مردم در ۱۰۰ روز آینده گفت: همان طور که مردم می‌دانند در آغاز همین ماه مبارک رمضان یک بسته حمایتی معیشتی جدیدی را پرداخت کردیم که از قبل هم قول داده بودیم و باز هم تلاش خواهیم کرد تا پایان این دولت هر کاری که از ما برآید برای معیشت مردم انجام دهیم و انجام می‌دهیم.
رئیس جمهور افزود: در همسان سازی حقوق بازنشستگان نیز در بخش تأمین اجتماعی کار‌های خوبی در حال انجام است و اعلام می‌شود و هر کاری از ما برای راحتی و معیشت مردم برآید انجام می‌دهیم.
آقای روحانی در بخش دیگری از سخنانش گفت: صنعت نفت ما همواره و در هر مقطعی از تاریخ کشورمان به شکلی درخشیده است.
رئیس جمهور افزود: دهه ۶۰ دهه جنگ و دهه ۷۰ دهه سازندگی بود و در دهه ۸۰ نیز با تحولاتی مواجه بودیم و در دهه ۹۰ که بخش قابل توجه آن به دولت‌های یازدهم و دوازدهم مربوط می‌شود دو بار در دنیای سیاست و دیپلماسی به میدان آمدیم و دشمنان مان را شکست دادیم.
آقای روحانی گفت: اگر بگوییم دهه ۹۰، دهه پیروزی، نجات ملی، پیشرفت و جهش تولید در عرصه توسعه کشور بوده است اشتباه نگفتیم.
رئیس جمهور افزود: در این دهه کار بسیار عظیمی انجام شد که بخشی از آن مربوط به حوزه نفت و پتروشیمی است که کار‌های عظیمی در این بخش انجام شد.
آقای روحانی کشف ۵۳ میلیارد بشکه نفت در منطقه «نام آوران»، توسعه عظیم میدان‌های نفتی و گازی، اتمام تقریبی طرح‌های عسلویه و پارس جنوبی، طرح عظیم لوله گوره - جاسک و طرح‌های عظیم پتروشیمی به ویژه پالایشگاه عظیم گازی بیدبلند را بخشی از اقدامات بزرگ حوزه نفت و پتروشیمی در سال‌های اخیر برشمرد.
رئیس جمهور گفت: البته مقدار کمی از طرح‌های عسلویه باقی مانده، اما طرح‌های اساسی آن به اتمام رسیده است.
آقای روحانی افزود: طرح‌های دیگری نیز به ویژه در زمینه تحقیق، توسعه و نوآوری به خصوص در کاتالیست‌ها انجام شد که در عرصه فناوری حرکت بسیار بزرگی محسوب می‌شود.
رئیس جمهور گفت: ما با آقای مهندس زنگنه رفتیم و شاهد بودیم که کمپرسور‌های عظیم به دست متخصصان کشورمان ساخته می‌شود که قبلاً محتاج خارجی‌ها بودیم و اکنون تحول بسیار عظیمی در عرصه فناوری نفت و گاز انجام شده است.
آقای روحانی فلر‌ها را از دیگر اقدامات قابل توجه دانست و افزود: یکی از آرزو‌های ما جمع کردن فلر‌ها و پاک شدن محیط زیست از آلاینده‌ها بود و این کار بزرگ در حال انجام است که بخش بزرگی از آن در پالایشگاه گازی بیدبلند انجام شد که کار ارزشمند و بزرگی محسوب می‌شود.
وی گازرسانی به روستا‌ها را از دیگر اقدامات قابل توجه دولت برشمرد و گفت: تا قبل از دولت یازدهم ۱۴ هزار روستا در کشورمان از گاز برخوردار بود، اما اکنون در حال ورود به مرز ۳۳ هزار روستای برخوردار از گاز هستیم.
آقای روحانی افزود: استان سیستان و بلوچستان گاز نداشت و ما به این استان گازرسانی کردیم.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۸°    ۳۰°