کرملین: به تحریم آمریکا پاسخ متقابل می‌دهیم
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  پنجشنبه 14 مرداد 1400
کد خبر : ۸۱۴۷۹۶
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۶ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۸:۲۹
دیمیتری پسکوف سخنگوی رئیس جمهوری روسیه گفت که روسیه اقدامات تحریمی آمریکا را محکوم می‌کند و به تحریم‌های این کشور با پیروی از اصل اقدام متقابل پاسخ می‌دهد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
به نقل از خبرگزاری تاس، پسکوف روز پنجشنبه به خبرنگاران گفت: در مورد تحریم‌ها در هر صورت بطور متقابل پاسخ می‌دهیم به گونه‌ای به بهترین شکل ممکن منافع خود را تامین کنیم.

وی به نشت اخبار مبنی بر تصمیم آمریکا برای وضع تحریم‌های جدید در مورد روسیه اشاره کرد و افزود: احتمالا چنین برنامه‌ای وجود دارد و اخبار بدون دلیل منتشر نمی‌شود.

پسکوف با بیان اینکه در زمان حاضر باتوجه به اخبار روزنامه‌ها در این مورد اظهارنظر نمی‌کنیم و منتظر می‌مانیم تصمیم مشخصی از سوی مقام‌های آمریکایی اعلام شود.

رسانه‌های خارجی به تازگی گزارش دادند که آمریکا امکان دارد دیپلمات‌های روسی را از آن کشور اخراج و تحریم‌های جدیدی علیه مسکو وضع کند.

پیشتر خبرگزاری تاس به نقل از "بلومبرگ" اعلام کرده بود: دولت آمریکا موضوع اتهام دست داشتن روسیه در انتخابات آمریکا و همچنین هک شدن سایت "سولار ویندز" Solar Winds را در دست تحقیق قرار داده و هم اکنون این تحقیقات تکمیل شده و دولت آمریکا امکان دارد بزودی اقدامات تلافی جویانه‌ای علیه روسیه اتخاذ و آن را اعلام نماید.

سخنگوی رئیس جمهوری روسیه گفت: «نمی خواهیم بر اساس فرمول لنین در روابط دوجانبه اقدام کنیم که یک گام به جلو و دو گام به عقب برداشته شود.»

به دنبال انتشار اخباری مبنی بر امکان اخراج دیپلمات‌های روس از آمریکا، "سرگئی لاوروف" وزیر امور خارجه روسیه با احمقانه خواندن خط مشی واشنگتن در قبال مسکو گفت: روسیه به هر اقدام غیردوستانه آمریکا پاسخ می‌دهد.

لاوروف گفت: آمریکا و متحدانش شرکای نامطمئنی هستند و نباید به آن‌ها تکیه کرد.

وزیر امور خارجه روسیه افزود: "حتی یک ساختار طرفدار مقامات واشنگتن مانند شورای آتلانتیک نیز در حال انتشار مطالبی است که از خط مشی منتهی به بن بست مطلق و شاید حتی احمقانه ایالات متحده در رابطه با روسیه انتقاد می‌کند، که از نقطه نظر اهداف اعلام شده در زمان اعمال تحریم ها، هیچگونه نتیجه‌ای ببار نمی‌آورد".

آمریکا از سال ۲۰۱۴ تاکنون نزدیک به یکصد بسته تحریمی در مورد روسیه وضع کرده است.

پسکوف در ادامه سخنان خود با اشاره به تاثیر منفی تحریم‌ها بر روابط دوجانبه روسیه و آمریکا اظهار داشت: تحریم‌های جدید آمریکا به دیدار ولادیمیر پوتین و جو بایدن سران روسیه و آمریکا هیچ کمکی نمی‌کند.

وی افزود: اینکه تحریم‌های ضدروسی مانع دیدار سران روسیه و آمریکا بشود، باید رئیس جمهوری روسیه درباره آن تصمیم بگیرد.

سخنگوی رئیس جمهوری روسیه با بیان اینکه بایدن پیشنهاد دیدار با پوتین داده است، اظهار داشت: برگزاری دیدار روسای جمهوری روسیه و آمریکا در هفته‌های اخیر ناممکن است.

وی در مورد اخبار مبنی بر امکان دیدار روسای جمهوری روسیه و آمریکا خاطرنشان کرد: این مساله در مرحله تجزیه و تحلیل قرار دارد. به احتمال زیاد موضوع برگذاری اجلاس اقلیمی جهانی مطرح است که هفته آینده برگزار می‌شود.

بایدن به تازگی در گفت وگویی تلفنی با پوتین از وی برای شرکت در اجلاس اقلیمی جهانی که به صورت وبیناری برگزار می‌شود، دعوت کرد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۳.۵۹°    ۲۶.۹۹°