انصارالله: بیانیه شورای امنیت در شان آن نیست
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  يکشنبه 10 مرداد 1400
کد خبر : ۸۱۴۹۱۴
تاریخ انتشار : شنبه ۲۸ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۶:۱۵
جنبش انصارالله یمن با انتقاد از بیانیه جمعه شب شورای امنیت سازمان ملل متحد، اعلام کرد که این بیانیه با جایگاه و موقعیت این نهاد بین المللی مطابقت ندارد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
"محمد علی الحوثی" عضو شورای عالی سیاسی یمن امروز (شنبه) در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی توئیتر تاکید کرد که بیانیه شورای امنیت با پیش بینی‌های بدبینانه انصارالله همخوانی داشته و مطابقت می‌کند و با جایگاه و موقعیت شورای امنیت بین الملل مطابقت نمی‌کند.

الحوثی گفت: شورای امنیت هیچ گاه بر اساس معیار‌های صحیح و رویکرد صادقانه عمل نکرده است. عملکرد سهل انگارانه و کش و قوس دار و همچنین عقب رفت شورای امنیت در تمامی سطوح در شان آن نیست.

وی نوشت: شورای امنیت در ایجاد بحران گرسنگی و قحطی در یمن شریک جرم ائتلاف عربی به رهبری عربستان است.

این مقام یمنی همچنین خطاب به ائتلاف سعودی نوشت: ما از مانور‌های سیاسی خوشمان نمی‌آید و شما باید این واقعیت را درک کنید که ممکن نیست ما مسائل بشردوستانه و جرم و جنایت‌ها را نادیده بگیریم و بر سر آن‌ها با شما سازش کنیم. این جرم و جنایت‌ها همچون محاصره و ادامه تجاوز حتی در قوانینی که بر اساس آن‌ها به خود مشروعیت بخشیده اید، مصداق عینی جرم و جنایت شناخته شده اند.

شورای امنیت سازمان ملل شب گذشته با حضور نمایندگان ۱۵ کشور عضو برای بررسی تحولات یمن پس از برگزاری نشست بیانیه‌ای صادر کرد و طی آن از به اصطلاح طرح ابتکاری سعودی استقبال کرده و از نیرو‌های مردمی و ارتش یمن خواست تا به تلاش خود برای آزادسازی استان مأرب از اشغال عناصر مزدور سعودی پایان دهند.

عربستان سعودی از ششم فروردین ۹۴ در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با کمک و چراغ سبز آمریکا، حملات گسترده‌ای را علیه یمن - فقیرترین کشور عربی - آغاز کرد تا به بهانه بازگرداندن «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت، به اهداف و زیاده خواهی‌های سیاسی خود جامه عمل بپوشاند.

نهاد‌های وابسته به سازمان ملل متحد از جمله بهداشت جهانی و یونیسف بار‌ها هشدار داده‌اند که بر اثر ادامه حملات متجاوزان به یمن، مردم این کشور با قحطی و بروز یک فاجعه انسانی که در یک قرن گذشته بی‌سابقه است، روبه رو هستند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °