نمایش اقتدار و توانمندی های ارتش
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
07:37 - يکشنبه 26 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۸۱۴۹۴۱
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۹ فروردين ۱۴۰۰ - ۰۹:۱۷
به مناسبت ۲۹ فروردین سالروز ارتش جمهوری اسلامی ایران، آخرین دستاورد‌های پهپادی ارتش و سایر تجهیزات بهینه شده در قالب یگان‌های محمول و خودرویی در تهران به نمایش درآمد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
در مراسم گرامیداشت سالروز ارتش جمهوری اسلامی با حضور امیر سرلشکر سید عبدالرحیم فرمانده کل ارتش، که به دلیل محدودیت‌های کرونایی، امسال به صورت محمول و خودرویی و با شعار «مدافعان وطن، یاوران سلامت» در فرماندهی پشتیبانی منطقه ۳ نیروی زمینی ارتش در تهران برگزار شد، آخرین دستاورد‌های پهپادی ارتش و سایر تجهیزات بهینه شده به نمایش درآمد.
 
مراسم رژه ۲۹ فروردین، روز ارتش و حماسه آفرینی‌های نیروی زمینی به صورت خودرویی و با قرائت پیام مقام معظم رهبری آغاز شد.
 
 
پس از قرائت پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی، پیام رئیس جمهوری اسلامی ایران به مناسبت روز ارتش قرائت شد.
 

این مراسم با ارائه گوشه‌هایی از قدرت پهپادی ارتش با شعار "مدافعان وطن؛ یاوران سلامت" آغاز شد و سپس انواع سامانه های موشکی ارتش مقتدر کشور به نمایش درآمد. 
 

مراسم مشابه در پادگان‌های ارتش برگزار شد.

امروز مراسم رژه پیاده برگزار نشد و گوشه‌هایی از قدرت پهپادی ارتش و دستاورد‌های تجهیزاتی بومی و ایرانی و پدافند زیستی و بخشی از کمک‌های مومنانه در قالب یگان‌های محمول و خودرویی و با رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی در پادگان‌های ارتش واقع در تهران و مراکز استان‌ها نمایش داده شد.
 


۲۹ فروردین به امر حضرت امام خمینی (ره)، روز ارتش جمهوری اسلامی ایران تعیین شده و بر اساس همان فرمان، همه ساله ارتش در رژه باشکوه در تهران و شهر‌های کشور ضمن ارایه گوشه‌هایی از آمادگی خود، تجدید عهد در وفاداری به آرمان‌های انقلاب و فداکاری برای ملت داشته است، در سال جاری نیز ضمن اجرای فرمان تاریخی بنیانگذار کبیر جمهوری اسلامی ایران مبنی بر برپایی رژه، تغییراتی به دلیل شرایط کرونایی حاکم بر کشور در شکل و مکان رژه ایجاد شده است تا ضمن اجرای امر امام خمینی (ره)، با اجرای دقیق دستورالعمل‌های بهداشتی، گوشه‌هایی از اقدامات خدمت رسانی به مردم عزیز در مقابله با کرونا نیز ارائه شود.

رژه ارتش با شعار "مدافعان وطن، یاوران سلامت"، حاوی پیام ارتش در پاسخ قاطع به هر نوع تحریم، تهدید و اقدام شوم دشمنان و همچنین امیدبخشی به ملت شریفمان در حرکت جدی‌تر در مسیر تولید و خوداتکایی برای صیانت از استقلال و تمامیت ارضی خواهد بود.

البته برنامه‌های گرامیداشت روز ارتش از سالروز شهادت شهید سپهبد علی صیاد شیرازی آغاز شده است و تا سالروز شهادت شهید قرنی ادامه خواهد داشت و به منظور تبیین جایگاه و نقش ارزنده و عالیقدر شهدای ارتش جمهوری اسلامی ایران و همچنین استحضار مردم شریف از نقش آفرینی ارتش در برهه‌ها و صحنه‌های مختلف، برنامه‌های رسانه‌ای از جمله مستند‌های تلویزیونی و رادیویی، نماهنگ، موشن گرافی و .. تولید شده که از سالروز شهادت شهید صیاد شیرازی آغاز شده و در قالب‌های مذکور تا سالروز شهادت شهید سپهبد قرنی از رسانه ملی پخش می‌شود.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۸°    ۲۹°