کشف یک تن مواد مخدر در سراوان
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
08:18 - يکشنبه 26 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۸۱۴۹۴۶
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۹ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۹
فرمانده مرزبانی ناجا از کشف بیش از یک تن انواع موادمخدر توسط مرزداران هنگ مرزی سراوان خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
سردار "احمدعلی گودرزی" در گفتگو با پایگاه خبری پلیس گفت: در راستای کنترل و مراقبت از مرز‌ها و برخورد قاطع با هرگونه تجاوز به حریم ایران اسلامی، مرزداران هنگ مرزی سراوان با اشراف اطلاعاتی و رصد تحرکات در مناطق مرزی، به سرنخ‌هایی از قصد عناصر متجاوز مسلح و قاچاقچیان موادمخدر برای ورود به خاک کشور در منطقه مرزی اسفندک دست یافتند و با برنامه‌ریزی دقیق عملیاتی، تشدید اقدامات کنترلی در دستور کار مرزبانان قرار گرفت.

وی افزود: با اقدامات گسترده اطلاعاتی مسیر‌های تردد قاچاقچیان مشخص شد و مرزداران دلاور هنگ مرزی سراوان در قالب چند تیم پوششی و عملیاتی با اجرای کمین هدفمند و اجرای طرح مهار، منطقه مورد نظر را در کنترل خود قرار دادند و با پشتیبانی اطلاعاتی و هدایت عملیاتی مرزبانی استان موفق شدند، محموله موادمخدر را کشف کنند.

فرمانده مرزبانی ناجا همچنین تصریح کرد: قاچاقچیان که قصد داشتند موادمخدر را به وسیله دو دستگاه خودرو وارد کشور کنند به محض مشاهده مرزداران، اقدام به تیراندازی به سمت مرزداران کردند که مأموران نیز بلافاصله با اتخاذ موضع و تاکتیک عملیاتی مناسب مقابله به مثل کرده و به علت حجم زیاد آتش مرزداران، قاچاقچیان تاب مقابله نداشته، عرصه را بر خود تنگ دیده و با رها کردن خودرو‌ها و برجا گذاشتن محموله موادمخدر از محل متواری شدند.

وی بیان کرد: مرزداران مجاهد هنگ مرزی سراوان در این عملیات موفق شدند ضمن توقیف دو دستگاه خودرو، مقدار یک تن و ۵۳۸ کیلوگرم انواع موادمخدر شامل یک تن و ۵۲۰ کیلوگرم تریاک و ۱۸ کیلوگرم حشیش را کشف کنند.

فرمانده مرزبانی ناجا در پایان خاطرنشان کرد: دشمنان نظام مقدس ایران اسلامی بدانند، امروز مرزبانان مجاهد بیش از هر زمانی آمادگی و توان پاسخگویی به هر گونه تجاوز و تعرض به خاک میهن عزیزمان را دارند و اجازه انجام اعمال خلاف قانون را به مخلان نظم و امنیت نمی‌دهند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۸°    ۲۹°