رسانه‌ها باید همه صدا‌ها را منعکس کنند
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
23:23 - سه‌شنبه 21 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۸۱۴۹۵۲
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۹ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۶
معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر نقش مهم رسانه‌ها در انعکاس همه صداها، بر نقش رسانه‌ها در حضور حداکثری و آگاهانه مردم در انتخابات تاکید کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
آقای محمد خدادی در خصوص نقش رسانه‌ها در حضور حداکثری و انتخابات آگاهانه طی سخنانی با بیان اینکه ماهیت انتخاب آگاهی است گفت: آینده‌ی معیشتی، امنیتی مردم در گرو نقش آفرینی در انتخابات است.

وی با بیان این که در صورت نبودن بستر رسانه مردم از انتخابات و نتیجه آن مطلع نمی‌شوند، ادامه داد: رسانه‌ها در مورد حضور در انتخابات و انتخاب فرد اصلح نقش مهمی به عهده دارند.

آقای خدادی با اشاره به لزوم تبیین رسانه‌ها در مورد انتخابات بیان کرد: آینده معیشتی، امنیتی، مناسباتی و محیطی مردم در گرو نقش آفرینی در انتخابات است.

وی وظیفه رسانه‌ها را منطبق سازی اطلاعات با واقعیت دانست و اضافه کرد: رسانه‌ها ضمن ارائه اطلاعات کاربردی و کارکردی باید منعکس کننده همه‌ی صدا‌ها باشند.

آقای خدادی نقش رسانه‌ها را اطلاع رسانی به مردم در مسیر انتخاب صحیح دانست و گفت: رسانه‌ها به جای انتخاب اسم باید به انتخاب برنامه بپردازند.

معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به این که برخی از رسانه‌ها فقط نقد‌ها را منتشر می‌کنند، تصریح کرد: نباید جریان رسانه‌ای ما فقط نقاط تاریک و نقطه ضعف‌ها را به مردم نشان دهند. وی بر لزوم دو سویه بودن و روشن گرا بودن رسانه تاکید کرد و افزود: در کنار نقاط تاریک و نقد‌ها باید نسخه‌های پیشنهادی هم ارائه شوند.

آقای خدادی با بیان این که در کنار نقاط ضعف باید نقاط قوت هم بازگو شوند، اضافه کرد: ماهیت یک رسانه در دو سویه بودن آن رسانه است.

معاون مطبوعاتی وزیر ارشاد تصریح کرد: رسانه‌ای با جریان یک طرفه همان بولتن و بروشور است.

وی با بیان این که رسانه نه تنها در انتخابات بلکه در همه‌ی انتخاب‌های زندگی روزمره هم نقش آفرینی میکند، خاطرنشان کرد: موفقیت یک رسانه در بازنشر راه حل در کنار بیان مشکلات و از دیدگاه افراد مختلف است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۷°    ۲۹°