شایع شدن دزدی عجیب در انگلیس
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
01:09 - چهارشنبه 22 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۸۱۴۹۷۶
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۹ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۲
در پی همه گیری کووید ۱۹ در انگلیس، گربه دزدی در انگلیس شایع شده است و به همین علت، دولت از صاحبان گربه‌ها در این کشور خواست تا ریز تراشه به گربه‌های خود وصل کنند وگرنه جریمه می‌شوند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
بر اساس ضوابط جدید اعلام شده میلیون‌ها نفری که در انگلیس، گربه دارند باید اطلاعات مربوط به گربه خود را به صورت ریز تراشه به بدن این حیوانات متصل کنند وگرنه تا ۵۰۰ پوند جریمه خواهند شد.
دولت انگلیس اعلام کرده است هدف از این قانون، مبارزه با دزدی گربه‌ها و بازار سیاه خرید و فروش گربه‌های دزدیده شده است که در جریان همه گیری جاری، رونق فراوان یافته است.
روزنامه گاردین در این باره نوشت: دزدی گربه در پنج سال اخیر در انگلیس، سه برابر شده است و پارسال در مقایسه با سال ۲۰۱۹ میلادی، ۱۲.۳ درصد بر گربه دزدی در این کشور افزوده شد.
گاردین افزود: پیش از این، برای مبارزه با دزدی سگان و بازار سیاه خرید و فروش سگ‌های دزدیده شده نیز قانون مشابهی وضع و کار گذاشتن ریز تراشه در بدن سگ ها، اجباری شده بود.
روزنامه دیلی تلگراف نیز در این باره نوشت: با کار گذاشتن این ریز تراشه ها، حیوانات در صورت دزدیده شدن، قابل ردیابی اند و می‌توان با این روش، بازار سیاه حیوانات دزدیده شده را کساد کرد.
این روزنامه نوشت وزرای دادگستری، کشور و محیط زیست، مسئول حسن اجرای این قانون در انگلیس شده اند.
به نوشته دیلی تلگراف، استفن بلکیستون مور (Stefan Blakiston Moore)، مسئول حفاظت از گربه‌ها در گروه مشورتی دولت انگلیس گفته است ۲.۶ میلیون گربه در این کشور، هنوز با ریز تراشه‌ها مجهز نشده اند.
در پی چندین ماه قرنطینه سراسری ناشی از همه گیری کرونا در انگلیس و افزایش حس تنهایی افراد بهای حیوانات خانگی به طور چشمگیری افزایش یافته و انگیزه سرقت را بیشتر کرده است طوریکه بهای شماری از گربه‌ها به دو هزار پوند رسیده است.
به نوشته رسانه‌ها در انگلیس بیش از ۱۲ میلیون سگ در این کشور وجود دارد که در مقایسه با سال ۲۰۱۹ میلادی، پارسال دو میلیون قلاده بر سگ‌های این کشور افزوده و دو هزار و ۴۳۸ سگ دزدیده شد.
برچسب ها: دزدی ، گربه ، انگلیس
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۸°    ۲۷°