ارتش هر لحظه آماده است
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
10:30 - يکشنبه 26 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۸۱۴۹۸۲
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۹ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۹:۵۳
جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش: مردم این نکته را بدانند که ارتش همیشه در حال رزمایش است تا هر لحظه آماده خدمت رسانی به مردم و دفاع از کیان کشور باشد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
امیر سرتیپ نوذر نعمتی، جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش در ۲۹ فروردین به عنوان "روز ارتش " میهمان گفتگوی ۱۸:۳۰ دقیقه شبکه خبر بود و به بیان دستاورد‌های اخیر این نیروی نظامی کشور پرداخت و گفت: ما در حوزه رزم زمینی هیچ وابستگی به خارج از کشور نداریم. در رژه محدود امروز صبح که به دلیل محدودیت‌های کرونایی به صورت خودرویی برگزار شد نیز تنها گوشه‌ای از توانمندی‌های بومی ارتش جمهوری اسلامی ایران به نمایش درآمد.

وی افزود: اکنون ما انواع پهپاد‌های برد کوتاه و برد بلند را تولید می‌کنیم و در اختیار داریم. در حوزه موشکی هم همینطور، اما نکته مهم درباره موشک‌ها نقطه زن بودن آنهاست که باعث توان برتر ما می‌شود.

امیر نعمتی درباره دستاورد‌های ارتش مربوط به تجهیزات قرارگاه پدافند زیستی با توجه وضعیت کرونایی کشور گفت : ۵۶ بیمارستان ارتش در اختیار بیماران کرونایی قرار گرفته که ۲۸ بیمارستان آن مربوط به نیروی زمینی است. همچنین در همه مراکز استان ها نیز بیمارستان‌های صحرایی و نقاهتگاه در اختیار داریم که هر زمان ستاد کرونا نیاز بداند، به کمک کادر درمان خواهیم آمد.

وی درباره شعار " ارتش فدای ملت " و حضور سریع ارتش و سپاه در زمان بحران‌های مختلف در کشور گفت: بر اساس قانون اساسی وظیفه ماست که هر زمان کشور به ما احتیاج داشت به سرعت واد عمل شویم، زیرا در ابتدای هر بحران نیاز به نیرویی آماده است تا در ساعات اولیه به کنترل آن بحران بپردازد. این موضوع در سال‌های اخیر به نحو بهتری در حال انجام است.

جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش با اشاره به تغییر ساختار در این نیرو در قالب طرح "لبیک۱" گفت: پس از انتصاب "امیر حیدری" به عنوان فرمانده نیروی زمینی، فرمانده کل قوا در حکم انتصاب، امر به "تحرک، کارآمدی و پاسخ به نیاز‌های عملیاتی روز" کردند. در پی این دستور طرح‌های ۳۰ گانه لبیک آماده و به تایید ایشان رسید که نتیجه آن اقدامات مهمی حتی فراتر از وظایف ارتش در خدمت به مردم ایران است.

امیر نعمتی درباره رزمایش‌های ارتش در سال ۱۴۰۰ نیز گفت: ما رزمایش بزرگی را در زمستان سال ۹۹ و در پی احتمال ماجراجویی‌های رئیس جمهور سابق آمریکا برگزار کردیم. اما این نکته را باید مردم بدانند که ارتش در کل سال در رزمایش است، اما برخی بازتاب خبری پیدا می‌کند و برخی خبری نمی‌شود. در سال جاری نیز رزمایش‌هایی متناسب با تهدیدات روز پیش بینی شده است که در زمان خود اجرا و رسانه‌ای خواهد شد.
 
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۸°    ۲۹°