واردات واکسن کرونا برای واکسیناسیون کارگران
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
03:15 - يکشنبه 19 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۸۱۵۰۶۴
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۳۱ فروردين ۱۴۰۰ - ۰۸:۳۹
رئیس اتاق بازرگانی تهران از انعقاد قرارداد واردات ۶ میلیون دوز واکسن کرونا توسط بخش خصوصی برای واکسیناسیون کارگران خطوط تولید خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
آقای مسعود خوانساری در نشست هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران گفت: اگر مراحل اداری این قرارداد انجام شود واکسن‌ها به تدریج و مرحله به مرحله وارد کشور می‌شود که البته در این مرحله هدف این است که بخش تولید و به ویژه کارگران را واکسینه کنیم تا خللی در تولید ایجاد نشود.

وی با بیان اینکه ارز اختصاص داده شده برای واردات این واکسن ارز آزاد است افزود: انتظار ما این است، صاحبان مشاغل و کارخانه‌ها هزینه تامین واکسن‌ها را تامین کند تا هزینه به کارگران تحمیل نشود.

رئیس اتاق بازرگانی تهران ادامه داد: البته فکر می‌کنم اگر این کار اجرایی شود، سلامتی کارخانه و چرخش تولید ایجاد می‌کند، پس هر مدیری این هزینه‌ها را خود تقبل کند.

خوانساری گفت: اتاق بازرگانی به عنوان مسئولیت اجتماعی خود به این ماجرا ورود کرد تا با توجه به تاکید رئیس جمهور مبنی بر کمک بخش خصوصی برای واردات واکسن به کمک دولت بشتابد از این رو از ابتدای سال از بخش خصوصی و به ویژه شرکت‌های معتبر واردات و ساخت دارو دعوت کردیم تا به سرعت فعال و جدی وارد این عرصه شوند، زیرا بیشتر شرکت‌های تولید کننده واکسن، واکسن‌های خود را به فروش رسانده بودند.

وی افزود: شرکت‌های یاد شده با توجه به اعتباری که داشتند در این عرصه ورود و تقبل کردند که منفعت و سودی از واردات واکسن نداشته باشند و این واکسن‌ها را با قیمت تمام شده عرضه کنند که امیدواریم با مجوز‌های صادر شده از سوی وزارت بهداشت این واکسن‌ها به زودی وارد و با نظارت ستاد کرونا توزیع شود.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۶°    ۲۸°