واکسن‌های ایرانی کرونا از شهریور وارد بازار می‌شوند
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
03:25 - يکشنبه 19 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۸۱۵۰۷۰
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۳۱ فروردين ۱۴۰۰ - ۰۹:۱۳
عضو کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا با تاکید براینکه بحران واکسن کرونا در کشور با ورود تولیدات داخلی از شهریور ماه برطرف خواهد شد، گفت: واکسن‌های کرونا داخلی از شهریور ماه با حجم زیادی وارد بازار می‌شوند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 دکتر مصطفی قانعی گفت: اولین واکسن ایرانی از اواخر خرداد ماه در دسترس هموطنان قرار می‌گیرد و به تدریج این روند شتاب می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه مراحل تولید واکسن داخلی کرونا در حال طی شدن است، گفت: تاکنون چهار مجموعه مجوز ورود به کارآزمایی بالینی را اخذ کردند و این مجموعه‌ها با تمام تلاش در حال فعالیت هستند تا محصول امن، موثر و با کیفیت در اختیار هموطنان قرار گیرد.

عضو کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: ستاد اجرایی فرمان امام، موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی و وزارت دفاع سه مجموعه داخلی هستند که در حال تولید واکسن کرونا می‌باشند و مجموعه چهارم کار مشترک ایران و کوبا که توسط انتستیتو پاستور در حال انجام است.

وی اظهار امیدواری کرد که تا مهرماه امسال چهار مجموعه دیگر هم مجوز کمیته اخلاق در پژوهش‌های پزشکی را بگیرند.

قانعی درباره تولید مشترک واکسن کرونا اظهار داشت: علاوه بر تولید واکسن‌های داخلی، همکاری مشترک با برخی از کشور‌ها از جمله برای ساخت واکسن انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه تولید واکسن گامالیا با یک شرکت روسی در حال انجام است، ادامه داد: واکسن مشترک استرالیا یکی دیگر از کار‌های مشترک که در حال مراحل تولید خود است.

عضو کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا ادامه داد: واکسن کرونا مشترک ایران و کوبا مجوز کمیته اخلاق در پژوهش‌های پزشکی را دریافت کرده و تا چند روز آینده وارد مرجله سوم کارآزمایی بالینی می‌شود.

واکسن "کوو ایران برکت" ستاد اجرایی فرمان امام در حال طی کردن مرحله دوم تست انسانی خود است و به زودی وارد مرحله سوم می‌شود.

واکسن "رازی کوو پارس" هم در انتهای مرحله اول تست بالینی است و در صورت کسب مجوز‌های لازم به زودی مرحله دوم را آغاز خواهد کرد.

واکسن پاستور کار مشترک ایران و کوبا است که مراحل اول و دوم تست انسانی خود را در کوبا طی کرده و علاوه بر انجام مرحله سوم در کوبا، این مرحله به زودی در ایران هم انجام خواهد شد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۶°    ۲۸°