پاداش سر سکو فقط از سوی کمیته ملی المپیک است
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
05:54 - يکشنبه 19 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۸۱۵۰۹۱
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۳۱ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۷
رئیس کمیته ملی المپیک گفت: پاداش سر سکو المپیک جدا از پاداش وزارت ورزش و جوانان است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
سیدرضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک در نشست خبری بر خط، گفت: والیبال ایران جزو ۸ تیم برتر دنیاست. مدیریت والیبال با انتخاب سرمربی و کادر جدید مسیر روشنی را در پیش گرفت و ما حمایت حداکثری داریم. درباره پست سید محمد موسوی هم سوءتفاهمی پیش آمده بود ناشی از اعلام پاداش سر سکو که باید یادآور شد این پاداش به جز پاداشی است که وزارت ورزش و جوانان پرداخت خواهد کرد.
وی افزود: منابع لازم را داریم و بودجه سال گذشته کل فدراسیون‌ها را ۱۰۰ درصد پرداخت کردیم. اولین تخصیص امسال را هم در فروردین با فدراسیون کشتی آغاز کردیم بودجه کامل کاروان ورزشی ایران را در المپیک از محل دولت پرداخت می‌کنیم و کمیته ملی المپیک برای المپیک توکیو هیچ حامی مالی ندارد.
رئیس کمیته ملی المپیک گفت: درباره واکسیناسیون ورزشکاران هیچ تخلفی صورت نگرفته است و برای هر فدراسیون سهمیه تعیین شد.
صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک افزود: کشتی امید اول ماست و باید فضای آرامش حداکثری برای این رشته ایجاد شود تا با بهترین شرایط در المپیک توکیو شرکت کند. اعلام می‌کنم هیچ مشکلی بین کمیته و فدراسیون کشتی وجود ندارد. تمام این سوءتفاهم‌ها برای مبلغ دریافتی این فدراسیون است که با گفتگو و جلسه حل می‌شود اولویت اول کمیته ملی المپیک تخصیص بودجه فدراسیون کشتی بوده و هست.
رئیس کمیته ملی المپیک گفت: مجلس شورای اسلامی فهرستی متشکل از ۱۰ فدراسیون ایجاد کرد برای کمک ۶۵ میلیارد تومانی به این فدراسیون‌ها که ما بسیار خوشحالیم، اما از نظر اولویت بندی تخصیص ما اشکال جدی می‌بینیم اینکه فقط ۱۰ فدراسیون در این فهرست است موجب شکاف می‌شود ما تقاضا داریم هم تعداد فدراسیون‌ها افزایش یابد هم میزان بودجه تخصیصی.
صالحی امیری افزود: هر ورزشکاری حتی اگر امروز کسب سهمیه کند ۹۰ میلیون تومان کمک هزینه پرداخت می‌شود.
رئیس کمیته ملی المپیک گفت: از داوران حاضر در المپیک توکیو حمایت می‌کنیم و از آن‌ها در جلسه هیئت اجرایی هم تشکر کردیم همچنین همواره در سیاست گذاری کمیته ملی المپیک در حوزه ورزش قهرمانی بانوان را در اولویت دیدیم.
صالحی امیری افزود: هشتم فروردین با رئیس فدراسیون فوتبال درباره تیم امید صحبت شد و قرار شد آقای سجادی از سوی کمیته ملی المپیک باشند و از طرف فدراسیون هم فردی مشخص شود تا مقدمات یک تفاهمنامه امضا شود و فعالیت‌ها بر همین اساس پیش برود.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۶°    ۲۸°