سامانه "تی‌تک" مقصر صف‌های انسولینی+فیلم
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
14:34 - شنبه 18 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۸۱۵۱۱۷
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۳۱ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۸:۰۵
رئیس سازمان غذا و دارو گفت: کمبود انسولین نداریم بلکه ثبت انسولین در سامانه "تی تک"، زمانبر است که این موضوع موجب صف بستن بیماران در برخی داروخانه‌ها شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 دکتر "شانه ساز" با تکذیب کمبود انسولین در کشور گفت: تعداد و دُز مورد نیاز بیماران دیابتی به انسولین با سازمان‌های بیمه گر برای ما روش شده است. بیش از ۴ میلیون دُز قلم انسولین در ماه قبل به کشور وارد کردیم که نباید با وجود این حجم واردات قلم انسولین مشکلی وجود داشته باشد.

وی گفت: در گذشته که انسولین در سامانه تی تک ثبت نمی‌شد تفاوت قیمت انسولین در داخل و خارج کشور‌ها بسیار بالا بود به همین علت ثبت انسولین برای جلوگیری از بوجود آمدن بازار سیاه ایجاد شد. البته این موضوع زمان بر است و در داروخانه‌ها باعث صف بیماران شده است که ما به همکاران در بخش آی تی گفته ایم تا سریعتر اینکار را انجام دهند.

دکتر شانه ساز افزود: در حال حاضر انسولین کم نیست و در سامانه تی تک موجودی آن وجود دارد و توزیع آن با ثبت و ضبط درست باید انجام شود.

رئیس سازمان غذا و دارو ادامه داد: ما واقعاً کمبود انسولین نداریم و ماه قبل ۲ برابر نیاز یک ماهه وارد کردیم و گزارش‌های ما نشان می‌دهد اصلا کمبود انسولین نداریم و اگر داروی بیماری در نسخه وارد شده باشد، اما به بیمار داده نشده به این علت است که سهمیه اش را قبلاً گرفته است.

وی ادامه داد: ندادن دارو توسط داروخانه دولتی توجیهی ندارد و ما کمبودی نداریم و این موضوع در سامانه تی تک مداوم رصد می‌شود.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۶°    ۲۵°