ابراز رضایت اعضای برجام از پیشرفت مذاکرات
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
09:28 - يکشنبه 26 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۸۱۵۱۲۱
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۳۱ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۸:۲۴
مقام روس؛
رئیس هیئت روسی اعلام کرد که اعضا نسبت به پیشرفت مذاکرات صورت گرفته طی دو هفته اخیر در خصوص روند احیای توافق هسته‌ای ابراز رضایت کردند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 "میخائیل اولیانوف" با انتشار پیامی در حساب توئیتری خود افزود: در پایان نشست امروز (سه‌شنبه) کمیسیون مشترک برجام، اعضا تصمیم گرفتند به مذاکرات تنفس داده و اجازه دهند تا هیات‌ها تکالیف خود را انجام داده و با پایتخت‌هایشان مشورت کنند.

 رئیس هیئت روسی اعلام کرد که نشست آتی کمیسیون مشترک برجام اوایل هفته آینده دوباره تشکیل می‌شود.

دور پنجم از هجدهمین نشست‌های کمیسیون مشترک برجام که از ساعت ۱۴ به وقت وین در گراندهتل وین آغاز شده بود، عصر امروز پایان یافت و قرار شد گفتگو‌ها در هفته آینده ادامه یابد.

در این نشست، روسای هیات‌های مذاکره کننده کشور‌های طرف‌برجام به بحث و بررسی در خصوص آخرین وضعیت گفتگو‌های فنی و پیش‌نویس‌های اولیه متون و نحوه تداوم گفتگو‌ها پرداختند.

در نشست امروز کمیسیون مشترک، دکتر عراقچی رئیس هیأت ایرانی ضمن تصریح مجدد اصول و مواضع جمهوری اسلامی ایران در ارتباط با برجام و مسیری که باید طی شود، روند کنونی گفتگو‌ها را به رغم دشواری‌ها و چالش‌های موجود، رو به جلو ارزیابی کرد.

عراقچی در عین حال تأکید کرد که هیات ایرانی هر زمان که روند گفتگو‌ها به سمت زیاده خواهی، وقت کشی و چانه زنی‌های غیرمنطقی برود، گفتگو‌ها را متوقف خواهد کرد.

در این نشست، کشور‌های مشارکت کننده در برجام توافق کردند علاوه بر دو گروه کارشناسی فعلی (در حوزه لغو تحریم‌ها و هسته ای) هفته آینده یک گروه کارشناسی سوم نیز برای گفتگو در خصوص ترتیبات عملی مورد نیاز برای اجرایی شدن لغو تحریم‌ها و سپس بازگشت آمریکا به برجام ایجاد شود.

هیات‌ها پس از مشورت در پایتخت‌های متبوع خود، هفته آینده ضمن از سر گیری نشست کمیسیون مشترک برجام، گفتگو‌های فنی و کارشناسی را دنبال خواهند کرد.
برچسب ها: برجام ، وین ، عراقچی
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۸°    ۲۹°