روند تولید واکسن کرونا در کشور
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  شنبه 27 شهريور 1400
کد خبر : ۸۱۵۱۹۹
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۰۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۹:۳۵
مدیر اجرایی طرح واکسیناسیون "کوو ایران برکت" گفت: مرحله سوم فاز این واکسن تا نیمه خرداد طول می کشد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
مظهری گفت: با توجه به نتایج موفقیت آمیزدر فاز اول و دوم واکسن "کوو ایران برکت"، وارد فاز سوم شده است.

مدیر اجرایی طرح واکسیناسیون "کوو ایران برکت" وابسته به ستاد فرمان حضرت امام در گفتگو با ۱۸:۳۰ افزود: در فاز سوم ۲۰ هزار از هموطنان در ۶ شهرستان بعنوان گروه هدف قرار گرفتند که بعد از موفقیت در این فاز، واکسن به صورت انبوه تولید می‌شود.
مظهری درباره ثبت نام داوطلبان برای دریافت واکسنِ کوو ایران برکت اعلام کرد و گفت: پس از ثبت نام در ۶ شهرستان مشخص شده افراد واجد شرایط انتخاب می‌شوند.
مدیر اجرایی طرح واکسیناسیون "کوو ایران برکت" افزود: افراد گروه سنی ۱۸ تا ۷۵ سال که بیماری‌های زمینه‌ای کنترل نشده نداشته باشند و خانم‌های باردار نمی‌توانند ثبت نام کنند.
او افزود: در فاز سوم به داوطلبان در دو دُز با فاصله ۲۸ روز انجام می‌شود. از فردا پنجشنبه داوطلبان نوبت دهی می‌شوند.
مظهری گفت: تا پایان اردیبهشت ۱۴۰۰ بیست هزار نفر دُز اول را دریافت می‌کنند. فاز سه تا پایان خرداد تمام می‌شود و وارد مرحله تزریق ملی می‌شویم.

"دکتر احمد کریمی " مدیر پروژه واکسن "فخرا" وابسته به وزارت دفاع هم در ارتباط تصویری با شبکه خبر گفت: در فاز اول با موفقیت به ۱۳۵ نفر واکسن فخرا تزریق شد و حدود ۵۰ نفر از داوطلبان هم در فاز دوم، دُز دوم را بدون عارضه دریافت کردند.

مدیر پروژه واکسن فخرا گفت: تا پایان خرداد ماه سال جاری به تولید انبوه این واکسن خواهیم رسید.

او افزود: فاز دوم تزریق، نیازمند دریافت مجوز از سازمان غذا و دارو است و پس از تایید این سازمان اقدامات و ساز و کار‌های تزریق مرحله دوم نیز آغاز خواهد شد.

فاز اول کارآزمایی بالینی واکسن فخرا ۲۶ اسفند ۹۹ با تزریق واکسن به فرزند شهید فخری‌زاده با حضور وزرای دفاع و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی آغاز شده بود.


"فلاح" معاون تحقیقات و فناوری مؤسسه تحقیقات واکسن و سرم‌سازی رازی هم تعداد داوطلبان فاز اول تست انسانی واکسن "کووپارس" را ۱۳۳ نفر اعلام کرد و گفت: ۱۰۰ نفر در فاز دوم تست و ۳۳ نفر باقیمانده از داوطلبان هم واکسن را دریافت خواهند کرد.
او گفت: گزارش بی ضرری واکسن تا این مرحله تا دو هفته آینده آماده می‌شود. عارضه جدی در داوطلبانی که این واکسن را دریافت کردند مشاهده نشده است.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۳۱.۵۹°    ۳۲.۹۹°