بهینه مصرف کنید تا آب و برق قطع نشود
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  دوشنبه 04 مرداد 1400
کد خبر : ۸۱۵۲۶۱
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۰۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۹:۱۹
مسئولان حوزه آب و برق اعلام کردند تابستان بسیار سختی را به علت کاهش بارندگی‌ها و آغاز فصل گرما پیش رو داریم، و برای عبور از پیک مصرف و جلوگیری از قطع آب و برق، همه مشترکان باید مصرف خود را مدیریت و بهینه کنند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 مهندس غلامعلی رخشانی مهر معاون هماهنگی توزیع توانیر گفت: به رغم این که امسال کاهش قابل توجهی در نزولات آسمانی داشته ایم، برای تامین برق پایدار، پیش بینی‌ها و برنامه ریزی‌های لازم صورت گرفته است تا پیک تابستان امسال را هم به خوبی بگذرانیم.

او با بیان این که کاهش قابل توجهی در منابع آبی به ویژه در کرخه و دز به وجود آمده گفت: جمع آوری رمزارز‌های غیرمجاز، کاهش ۵۰ درصدی مصرف در ادارات دولتی و تعدیل روشنایی معابر و یک درمیان کردن چراغ‌ها از اقداماتی است که برای مدیریت تامین پایدار برق انجام می شود.

رخشانی مهر با اشاره به افزایش ۲۲ درصدی مصرف برق در فروردین گفت: ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار مشترک پرمصرف خانگی داریم که باید همکاری کنند و مصارفشان را کاهش دهند.

معاون هماهنگی توزیع توانیر افزود: با آگاه سازی و اطلاع رسانی‌های صورت گرفته از آبان ماه ۶ درصد از جمعیت پرمصرف‌ها کاسته شده است.

این مسئول با بیان این که حدود ۲۴ هزار مگاوات نیاز مصرف بخش سرمایش است گفت: شهروندان کولر‌های گازی را روی ۲۴ درجه و کولر‌های آبی را روی دور کند بگذارند تا مصرف برق به حداقل برسد.

سید حمیدرضا کشفی معاون راهبری و نظارت بر بهره‌برداری آبفای کشور نیز گفت: در سال آبی جاری حدود ۱۲۷ میلیمتر بارندگی داشته ایم که نسبت به متوسط بلند مدت ۴۰ درصد کاهش نزولات داشته ایم.

کشفی گفت: در حوزه آبریز هامون ۸۰ درصد و حوزه دریاچه ارومیه ۵۰ درصد کاهش بارندگی داشته و آورده سد‌های ما به شدت کم شده است.

او افزود: حدود ۲۰ درصد مخزن سد‌های ما کاهش پیدا کرده است.

معاون راهبری و نظارت بر بهره‌برداری آبفای کشور با بیان این که در وضع آبی بسیار نامطلوبی به سر می‌بریم افزود: با توجه به این که گرما زودتر شروع شده مصرف نسبت به زمان مشابه افزایش پیدا کرده است.

کشفی گفت: امسال ۲۵۰ شهر ما با تنش آبی روبرو خواهند شد و ۷ هزار روستا نیاز به آبرسانی با تانکر خواهند داشت.

این مسئول با تقسیم مصرف کنندگان به خوش مصرف، بد مصرف و کم مصرف گفت: روزانه مصرف مشترکان رصد می‌شود و بد مصرف‌ها اگر مصرفشان را کاهش ندهند شامل جریمه خواهند شد.

 

 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °