پرداخت تسهیلات کرونایی به بنگاه‌های آسیب‌دیده
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  شنبه 29 خرداد 1400
کد خبر : ۸۱۵۳۰۱
تاریخ انتشار : جمعه ۰۳ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۳
مدیرکل هدایت نیروی کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: تا کنون ۹ هزار و ۲۱۲ میلیارد تومان تسهیلات کرونا به بنگاه‌های آسیب‌دیده پرداخت شده که این رقم معادل ۶۷ درصد درخواست ثبت شده در سامانه کارا است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
"حسین محمودی" درباره آخرین آمار پرداخت تسهیلات کرونا، گفت: از زمان شروع ثبت نام (بیستم اردیبهشت ماه ۹۹) تا کنون ۵۱۳ هزار و ۵۴۵ فقره ثبت نام در سامانه کارا با اشتغال ۹۵۳ هزار و ۵۸۱ نفر انجام شده است.

وی افزود: تسهیلات درخواستی ثبت شده در سامانه کارا برابر ۱۷ هزار و ۶۷۷ میلیارد تومان است که ۹ هزار و ۲۱۲ میلیارد تومان از این مبلغ پرداخت شده است.

از اسفند ۹۸ همزمان با شیوع بیماری کرونا تاکنون ۱۴ رسته اصلی و ۸۵۰ زیررسته از کسب و کار آسیب دیده مختلف شناسایی شده اند.

پرداخت تسهیلات به واحد‌های آسیب دیده متفاوت است و دولت مقرر کرد واحد‌هایی که به اجبار تعطیل شده‌اند به ازای هر نیروی انسانی ۱۶ میلیون تومان و واحد‌های فعال، اما متضرر از کرونا مبلغ ۱۲ میلیون تومان تسهیلات دریافت کنند. نرخ سود تسهیلات نیز ۱۲ درصد است.

مدیرکل هدایت نیروی کار وزارت تعاون گفت: ثبت نام و پرداخت تسهیلات کرونایی مشاغل آسیب دیده از کرونا تا ۱۵ اسفندماه ۹۹ ادامه داشت، اما در آخرین جلسه کارگروه اقتصادی کرونا مقرر شد دستگاه‌های بخشی و متولی حوزه‌ها و وزارت تعاون بررسی و آسیب شناسی کنند و گزارش خود درباره ادامه روند پرداخت تسهیلات را ارائه کنند.

وی اظهارداشت: در فاز دوم حمایت از مشاغل آسیب دیده از کرونا، دولت تصمیم گرفت از سه گروه؛ رسته فعالیت مربوط به ورزش و جوانان، حوزه فرهنگ و هنر و گردشگری به صورت بنگاه محور حمایت کند و ثبت نام تا ۲۰ دی ماه سال گذشته ادامه داشت و در جلسات اخیر نیز در این خصوص رایزنی شد تا حمایت‌ها ادامه یابد و پیش بینی می‌کنم با توجه به شرایط موجود این روند ادامه یابد.

محمودی گفت: برای استان خوزستان نیز در روز‌های پایانی اسفند ۹۹ دستورالعمل ویژه‌ای پیش‌بینی شد و براین اساس تا پایان اردیبهشت ماه تمام مشمولان در استان‌ها می‌توانند درخواست خود را در سامانه ثبت کنند.

او افزود: ۲۰ هزار میلیارد تومان اعتبار برای پرداخت تسهیلات به مشاغل آسیب دیده پیش بینی شده بود که ۴۶ درصد آن (معادل ۹ هزار و ۲۱۲ میلیارد تومان) پرداخت شده است.

مدیرکل هدایت نیروی کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: ۶۷ درصد تسهیلات درخواستی کرونا مشاغل آسیب دیده پرداخت شده است.
او گفت: طبق آخرین مصوبه کارگروه اقتصادی کرونا، برای کسب و کار‌های حوزه گردشگری، فرهنگ و هنر و ورزش از اردیبهشت امسال بود البته در کارگروه پیشنهاد شده که ۶ ماه دیگر استمهال شود.

حسین محمودی گفت: در فاز نخست مشاغل رسمی بازپرداخت از مهرماه ۱۳۹۹ و مشاغل رسمی از آبان ماه ۹۹ تعیین شد و هم اکنون انجام می‌شود.
برچسب ها: کرونا ، کسب و کار
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °