جزییات مرحله سوم آزمایش انسانی واکسن پاستور
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
03:45 - يکشنبه 19 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۸۱۵۳۰۴
تاریخ انتشار : جمعه ۰۳ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۶:۲۲
رئیس انستیتو پاستور ایران گفت: با آغاز مرحله سوم آزمایش واکسن پاستور که به زودی اجرایی می‌شود، زمینه برای واکسیناسیون عمومی این واکسن تا خرداد فراهم است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
  دکتر "بیگلری" افزود: واکسن "سوبرانای" حاصل همکاری انستیتو پاستور ایران و انستیتو "فینلای کوبا" ست که بر اساس آن یک واکسن نوترکیب بر روی یک پروتئین دیگر سوار شده تا بتواند آنتی‌ژن‌های کووید را حمل کند.
وی افزود: با توجه به نتایج فاز یک و دو بالینی، این واکسن یکی از کاراترین واکسن‌های دنیا و در مقایسه با سایر واکسن‌ها بسیار کم عارضه بوده است.
رئیس انستیتو پاستور ادامه داد: در فاز سوم کارآزمایی بالینی در هفت استان کشور و هشت دانشگاه علوم پزشکی شامل مازندران، بابل، اصفهان، یزد، کرمان، هرمزگان، همدان و زنجان این واکسن مورد مطالعه قرار می‌گیرد که مجموعا در کل کشور ۲۴ هزار داوطلب وارد مطالعه می‌شوند.
بر اساس اعلام انستیتو پاستور ایران، افراد واجد شرایط شرکت در این کارآزمایی شامل سن ۱۸ تا ۸۰ سال و داشتن سلامت عمومی و بیماری‌های زمینه‌ای کنترل شده، هستند. علاقه‌مندان به شرکت در این کارآزمایی بالینی می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام به آدرس pasteurcovac.ir مراجعه کنند.

پروپوزال (پیشنهاده) طرح بررسی اثربخشی، ایمنی زایی و بی خطری کاندیدای واکسن "سوبرانای" محصول انستیتو فینلای حاوی پروتئین نوترکیب از ناحیه RBD ژنوم ویروس Sars-Cov-۲ تحت رژیم ۲ نوبته، با و بدون دوز بوستر برای کارآزمایی بالینی فاز ۳ تصادفی شده با گروه پلاسبو و دو سو کور در جمعیت ایرانی ۱۸ تا ۸۰ سال توسط کارگروه اخلاق در پژوهش وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در تاریخ ۲۸ فروردین ۱۴۰۰ صادر شد.

این واکسن با مشارکت ایران و کوبا ساخته شده و با عنوان واکسن "کرونا پاستور" از آن یاد می‌شود.

ایران در میان ۱۶ تولیدکننده واکسن کرونا در دنیا از نظر (تعداد واکسن) در رتبه ۱۱ قرار دارد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۶°    ۲۸°